Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Grand opening v Národní galerii

Grand opening v Národní galerii

Národní galerie v Praze zahájila jarní sezonu. Chce ji věnovat především ženám - výtvarnicím. Představí tak třeba velkoformátové malby Němky Katariny Grosseové a velkou retrospektivu věnuje zesnulé Rakušance Marii Lassnigové.

Berlinale ocení Jiřího Menzela

Berlinale ocení Jiřího Menzela

Právě začíná už osmašedesátý ročník Berlinale. Na mezinárodním filmovém festivalu letos opět nebudou chybět snímky s českou účastí. Ty se objeví hned ve třech kategoriích, a to i v hlavní soutěži.

Pražský filharmonický sbor v Rusku

Pražský filharmonický sbor v Rusku

Pražský filharmonický sbor je na turné v Rusku. V petrohradském Mariinském divadle představil Kantáty z Vysočiny Bohuslava Martinů.

Opavská pocta bigbítu

Opavská pocta bigbítu

Opavská Galerie Obecního domu se proměnila v klub mládeže ve stylu šedesátých let. Mezi vinyly, magnetofony a kytarami se na výstavě Big-beatová šedesátá představuje doba, kdy se na opavské scéně pohybovaly první beatové kapely.

Divadelní hra podle prezidentské volby

Divadelní hra podle prezidentské volby

Čtyři českoslovenští prezidenti se přenesou z dvacátého století do současnosti. Divadelní hra inspirovaná nedávnou prezidentskou volbou má hlavně mladým lidem ukázat jak svobodně a zodpovědně volit, naučit je odhalit manipulátora a ověřovat informace.

Nová deska kapely Rhye

Nová deska kapely Rhye

Hudební projekt Rhye ožívá po rozpadu původní sestavy. Jako sólový projekt kanadského hudebníka Michaela Miloshe vydává novou desku Blood. Navzdory otřesům ale pokračuje v duchu původního zvuku a opět přináší pomalou, tajemnou hudbu.

Nové sošky Českého lva

Nové sošky Českého lva

Český lev už potřetí zásadně mění svoji podobu - skleněný kužel teď nahradí šelma na podstavci. Autorem sošky je výtvarník a designér Rony Plesl. Výroba se taky po několika letech vrací na Berounsko - do nižborské sklárny.

Čínský porcelán Jířího Straky

Čínský porcelán Jířího Straky

Jiří Straka - sinolog, ale taky výtvarník spojovaný hlavně s čínskou tušovou malbou. Tentokrát se v Praze představuje jinak. V Galerii Zdeňka Sklenáře vystavuje ručně malované vázy vyráběné starou technikou čínského modrobílého porcelánu Qinghua.

Lákadla regionálních muzeí

Lákadla regionálních muzeí

Menší regionální muzea hledají způsob, jak nalákat nové návštěvníky. Třeba Muzeum Blanenska v nové expozici vsází na moderní technologie a interaktivní prvky.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2018
 L ST AD HD