Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Hynek Martinec vystavuje v Londýně

Hynek Martinec vystavuje v Londýně

Brexit inspirací pro malíře Hynka Martince, který v těchto dnech pořádá v Londýně výstavu s názvem "Zrození tragédií". Britský list Guardian ji tento týden označil za jednu z pěti nejlepších.

Festival pouličního umění

Festival pouličního umění

Živý vstup redaktorky Lucie Korcové.

Umění v prostoru

Umění v prostoru

Nový projekt Umění v prostoru proměňuje Karlín v galerii, ateliér i koncertní síň pod širým nebem. Do veřejného prostoru zasahuje 15 umělců - od akademiků po streetartisty. Instalace budou v pražské čtvrti až do října.

La Putyka v Jeruzalémě

La Putyka v Jeruzalémě

Český soubor Cirk La Putyka dobývá po Evropě, Dálném východě, Jižní Americe a Austrálii taky Blízký východ. Jeho show kombinující akrobacii, grotesku, hudbu a tanec teď sklízí nadšené ovace v Jeruzalémě.

Ceny OSA

Ceny OSA

Už podvanácté oceňuje OSA nejúspěšnější hudební skladatele, textaře a nakladatele. Na základě statistik uspěli se skladbou roku Miloš Bok nebo skupina Kabát.

Pražská výstava Boba Dylana

Pražská výstava Boba Dylana

Neznámá tvář známého umělce. V Praze začala výstava obrazů Boba Dylana. Proslulý americký písničkář a držitel Nobelovy ceny za literaturu se v Česku představuje poprvé jako výtvarník. A to na výstavě s názvem On the Road – tedy Na cestě.

Pocta Radimu Hladíkovi

Pocta Radimu Hladíkovi

Poctu Radimu Hladíkovi se rozhodli uspořádat jeho přátele a kolegové. Součásti je výstava obrazů a fotografií, která probíhá v České televizi. Tam dnes vystoupí třeba Pavol Hammel, Vladimír Merta nebo Jaroslav Hutka.

Stávková pohotovost v ND

Stávková pohotovost v ND

Unie profesionálních zpěváků Národního divadla vyhlásila stávkovou pohotovost. Platí ode dneška do dvacátého června. Poté se unie rozhodne o dalším postupu a nevylučuje ani stávku. Unie profesionálních zpěváků Národního divadla vyhlásila stávkovou pohotov

Pianista Jean-Phillip Colliard zakončí Janáčkův máj

Pianista Jean-Phillip Colliard zakončí Janáčkův máj

Janáčkova filharmonie a francouzský klavírista Jean Phillip Collard zkouší na závěrečný koncert festivalu Janáčkův máj. Zítra na něm zazní slavné Bolero Maurice Ravela.

Nový klip Báry Polákové

Nový klip Báry Polákové

Barbora Poláková vydává nový klip ke svému úspěšnému debutovému albu, za které loni získala třeba i dvě ceny Anděl. Po Nafrněné, která se stala taky Písní roku a Generaci teď vychází Krosna. Klip v režii mladého japonského režiséra Kosukeho Sugimota.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2017
 L ST AD HD