Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Nové případy tuberkulózy v Rokycanech

V Rokycanech se objevily nové případy tuberkulózy. Počty nemocných se zvýšily na několik desítek a jsou mezi nimi dospělí i děti.

Lipenskou přehradu ohrožují nebezpečné látky

Nebezpečné látky ohrožují přísně chráněné oblasti Šumavy a Lipenskou přehradu. Podle ekologů to vyplývá ze zprávy inspektorů životního prostředí, kteří kontrolovali uzavřenou sklárnu v Lenoře na Prachaticku.

Pokuty za netříděný odpad pro lidi na Sokolovsku

Strážníci Městské policie v Chodově na Sokolovsku začali pokutovat místní obyvatele za to, že netřídí odpad a nepotřebné věci odkládají k popelnicím.

Šance vlády na získání důvěry sněmovny roste

Šance vlády na to, že získá dúvěru sněmovny, výrazně vzrostla. Váhající poslanci ČSSD Vladimír Laštůvka, Jan Kavan, Robert Kopecký i Josef Hojdar po dnešním jednání poslaneckého klubu ČSSD uvedli, že zřejmě kabinet Jiřího Paroubka podpoří.

Živnostníci dále nemohou vykonávat práci pro zaměstnance

Zákaz zaměstnávat živnostníky na práce, které mohou vykonávat zaměstnanci, platí i po dnešním zasedání sněmovny.

Generální ředitel Českých drah odchází z funkce

Generální ředitel Českých drah Petr Kousal odchází z funkce. Dráhy bude dočasně řídit dosavadní Kousalův první náměstek Josef Bazala.

Jitex Písek zavírá obchod a hromadně propouští

Jitex Písek zavírá závod v Milevsku. Hromadné propouštění výrazně zvýší nezaměstnanost v regionu.

Karlovarský magistrát žaluje stavební firmy

Přes deset žalob podal karlovarský magistrát na firmy, které v letech 97 až 99 rekonstruovaly městské divadlo. Radnice reaguje na výsledky nezávislých auditů.

Lidé protestují proti novému plánu přestavby radnice

Plány na stěhování a přestavbu radnice vzbudily v Kralupech nad Vltavou rozruch. Část zastupitelů totiž s plány nesouhlasí.

Spor o výstavbu nádrže zdržely protipovodňové práce

Chystané protipovodňové práce na říčce Dědině u Dobrušky na Rychnovsku zbrzdil spor o podobu stavby. Investor, kterým je Povodí Labe, a obce Rychnovska prosazují výstavbu víceúčelové nádrže.

Mimořádné jednání sněmovního branného výboru

Sněmovní branný výbor se bude 10. května zabývat zásahem policie při nedělním prvomájovém mítinku komunistů v Praze na Letné.

Pokus o vykradení vozidla bývalého premiéra Grosse

Zloději se v noci na dnešek pokusili vykrást vůz bývalého premiéra a předsedy ČSSD Stanislava Grosse. Pachatelé poškodili zámky, ale do auta se nakonec nedostali.

Informační středisko hasičů slouží lidem

Lidem z Hradce Králové začalo sloužit nové operační a informační středisko hasičů. Záchranáři by se tak měli dostat podstatně dřív k požárům nebo k dopravním nehodám.

Zkušební plavby po Malši a Vltavě

V Českých Budějovicích začaly zkušební plavby po Malši a Vltavě. Jde o první část projektu, který počítá se splavněním Vltavy z jihu Čech až do Prahy.

Severočeská vodárenská společnost získala peníze

Přes dvacet milionů euro získala Severočeská vodárenská společnost na projekt "Lužická Nisa". Peníze chce použít především na rekonstrukci a dostavbu kanalizační sítě a čistíren odpadních vod v oblasti Liberce a Jablonce nad Nisou.

Archeologové odkryli zbytek hradební bašty

Zbytek staré hradební bašty se podařilo odkrýt archeologům ve dvoře regionálního muzea ve Vysokém Mýtě.

Nová výstava Vojenského historického ústavu

Doteky 2. světové války - tak se jmenuje nová výstava, kterou k 60. výročí osvobození připravil Vojenský hoistorický ústav.

Na výročí se připravuje i Vojenské muzeum

Zatímco oslavy 60-tého výročí osvobození v Chýnově skončily, naopak Vojenské muzeum Františka Kocha v Rokycanech se na ně připravuje.

Počasí

Předpověď počasí v regionech

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2005
 P ST 4:3