Bonbóny

8. 7. 2018

Během prázdnin se v každém Objektivu vracíme k reportážím zpravodajů v rubrice Objektiv osobně. Tentokrát nás Eva Pláničková vezme do malé výrobny sladkostí, které se vyrábějí ručně.

videoNěmecko: Bonbóny
...
video video

Německo: Bonbóny

Mapa

Přejít na obsah dílu


Bodamské jezero

17. 6. 2018

Bodamské jezero se rozkládá na území tří států: Rakouska, Neměcka a Švýcarska. V přístavu Arbon na švýcarském pobřeží navštívíme třeba jedno unikátní muzeum Saurer. V bývalé montážní hale tu dobrovolníci s láskou pečují o historická nákladní auta, najdete tady i vůz, který dal světu název „kamion“. Ale začít nemůžeme jinak, než plavbou po jezeře.

videoRakousko: Bodamské jezero
...
video video

Rakousko: Bodamské jezero

Mapa

Přejít na obsah dílu


Haligy

15. 4. 2018

V druhé reportáži vyrazíme na místo, které není ani pevnina, ani ostrov, ani moře. Je to od všeho trochu, jenom té vody je tam někdy až moc. Takzvané haligy – pravidelně zaplavované vyvýšeniny – po staletí obývají lidé. A stále víc je ohrožuje stoupající mořská hladina. Jak se žije v první linii boje s následky globálních změn, ukáže reportáž Václava Černohorského.

videoNěmecko: Haligy
...
video video

Německo: Haligy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Hohnstorf

26. 11. 2017

Teď se přesuneme do městečka nedaleko Hamburku, kde řeka Labe přímo voní mořskou vodou. Krab říční, který napáchal v Německu miliardové škody, byl obávaným škůdcem. Jeden místní rybář ho začal lovit a prodávat jako pochoutku pro zákazníky z jeho původního domova, východní Asie. Zajímavý příběh globalizace, migrace a změn životního prostředí nám ukáže Václav Černohorský.

videoNěmecko: Hohnstorf
...
video video

Německo: Hohnstorf

Mapa

Přejít na obsah dílu


Pohraničí

9. 7. 2017

Čeština zazní i v poslední reportáži ze světa. Jak se žije na švýcarsko-německém pohraničí, nám ukáže jeden Čech, který se tam přestěhoval.

videoNěmecko: Pohraničí
...
video video

Německo: Pohraničí

Mapa

Přejít na obsah dílu


Wilhelmshaven

25. 6. 2017

V následujících minutách vyrazíme na severní cíp Německa. Nachází se tam přístav Willhelmshaven. Eva Pláničková nás provede přilehlými plážemi a nahlídneme i na historii tohoto místa.

videoNěmecko: Wilhelmshaven
...
video video

Německo: Wilhelmshaven

Mapa

Přejít na obsah dílu


Tunel

14. 5. 2017

Aktivně strávíme i čas v naší další reportáži. Vyrazíme na slibovanou procházku. Při té, která nás čeká, je úplně jedno, jaké je počasí, vždy si ji užijete stejně. Sestoupíme do podzemí a míříme do unikátního tunelu. Víc už Eva Pláničková.

videoNěmecko: Tunel
...
video video

Německo: Tunel

Mapa

Přejít na obsah dílu


Regensburg

23. 4. 2017

Je mu bezmála dva tisíce let. Keltové mu říkali Radasbona, Římané zase Castra Regina. A někteří Němci tvrdí, že je to nejkrásnější město Evropy. Řeč je o Regensburgu. A tahle historická perla na břehu Dunaje hrála i poměrně důležitou roli při vzniku českého státu. Více už v reportáži našeho spolupracovníka Davida Jakše.

videoRegensburg
...
video video

Regensburg

Mapa

Přejít na obsah dílu


Augšpurk

16. 4. 2017

Teď nás čeká světový unikát. Nejstarší sociální bydlení na světě vzniklo před 500 lety v druhém nejstarším městě Německa – Augšpurku. Václav Černohorský nás tam zavede, představí nám místní obyvatele a prozradí, za jakých podmínek mohou ubytování získat.

videoNěmecko: Augšpurk
...
video video

Německo: Augšpurk

Mapa

Přejít na obsah dílu


Bodamské jezero

9. 4. 2017

Míříme k Bodamskému jezeru. Němci mu také někdy říkají Švábské moře. Jezero leží na hranici tří států – Německa, Švýcarska a Rakouska. Někteří o tomto kraji mluví jako o zapomenuté perle Evropy. A jak uvidíte v reportáži Miroslava Čap, mají pravdu. Oblast je to krásná a k vidění je tam toho víc než dost.

videoNěmecko: Bodamské jezero
...
video video

Německo: Bodamské jezero

Mapa

Přejít na obsah dílu