Balaton

5. 11. 2017

V poslední reportáži si připomeneme léto a čas dovolených. Vyrážíme k Balatonu, nebo chcete-li k maďarskému moři, jak se mu také říká. Podíváme se ale i do okolí jezera. Navštívíme třeba místo, kterému místní říkají maďarská Provence. Zjistíme, co to je a jak chutná takzvané halászlé a vydáme se i do podzemí.

videoMaďarsko: Balaton
...
video video

Maďarsko: Balaton

Mapa

Přejít na obsah dílu


Potápění

12. 4. 2015

Následující příspěvek pro nás připravil kolega David Miřejovský. A jak je jeho dobrým zvykem, bude to opět něco extra. Dnes nás David vezme do Budapeště. Mnozí z vás maďarské hlavní město navštívili. Málo lidí ale doteď tušilo, že sem jezdí potápěči z celého světa kvůli jedinému místu. Kde je? To už neprozradím já, ale autor reportáže.

videoPotápění
...
video video

Potápění

Mapa

Přejít na obsah dílu


Šoproň

29. 11. 2009

Maďarská Šoproň je městem, o které je zájem. Usilovali o něj Rakušané i Turci. V Šoproni si ale moc diktovat nedají a pokaždé si poradí po svém, i když cena nebývá nízká. Jak se za chvíli dozvíte, v Šoproni dokázali nájezdníky odradit mohutnými hradbami, ale i hojnými dary. A i když Šoproň leží jen kousek od Vídně a na dohled od prosperujícího Rakouska, zůstali v době, kdy vznikaly moderní národní státy, šoproňšntí raději doma uvnitř v Maďarsku. Náš reportér Laco Krekeš se nedávno přesvědčil, že Šoproň všechny dějinné zvraty přestála bez šrámů a rozhodně stojí za návštěvu.

videoMaďarsko: Šoproň
...
video video

Maďarsko: Šoproň

Mapa

Přejít na obsah dílu


Budapešť

24. 5. 2009

Kdybychom mohli přirovnat velká evropská města k ženám, pak jsme si jisti, že Budapešť by mohla v náročné konkurenci patřit k těm nejpřitažlivějším. Nemá sice zdaleka tolik světáctví jako Londýn a nese jen nádech pařížské elegance, ale ve večerních šatech jí to sluší ohromně. Nadto vás dokáže i pořádně hýčkat, třeba ve svých vyhlášených lázních a skvělých restauracích. Pokud máte za to, že jsme si to všechno o Budapešti jen vybásnili, tak posuďte sami vyznání odborníka na slovo vzatého, korespondenta České televize Laca Kerekeše, osobně.

videoMaďarsko: Budapešť
...
video video

Maďarsko: Budapešť

Mapa

Přejít na obsah dílu