Mety

1. 4. 2018

Na závěr vás vezmeme do slunečné Francie. A město Mety má co nabídnout. V následující reportáži uvidíme místa, kde se psala historie – a nejen ta francouzská.

videoFrancie: Mety
...
video video

Francie: Mety

Mapa

Přejít na obsah dílu


Francie z ptačí perspektivy

25. 3. 2018

Francie z ptačí perspektivy nás čeká v první reportáži. Těšit se můžete na úplně jiný pohled na středověký Carcassone, nebo na jeden architektonický skvost – jeden z nejvyšších mostů na světě – viadukt Miló. Ale proletíme se i na dosah od zasněžených vrcholků hor a z výšky uvidíte i nejvýše položené lyžařské středisko na světě Les Trois Vallées v Savojských Alpách.

videoFrancie: Francie z ptačí perspektivy
...
video video

Francie: Francie z ptačí perspektivy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Údolí Dordogne

2. 7. 2017

Údolí francouzské řeky Dordogne má pověst téměř pohádkové země a každý rok tam míří miliony turistů, krom jiného z Velké Británie. Náš londýnský spolupracovník Ivan Kytka se vydal i s kamerou po jejich stopách.

videoFrancie: Údolí Dordogne
...
video video

Francie: Údolí Dordogne

Mapa

Přejít na obsah dílu


Beziers

25. 6. 2017

Město Beziers na jihu Francie má téměř ideální polohu. Sice se o něm teď většinou píše hlavně kvůli starostovi, který se hlásí ke krajní pravici, my ale politiku řešit nebudeme. Našim cílem budou krásné vyhlídky, zajímavé památky a rodinné vinohradnictví.

videoFrancie: Beziers
...
video video

Francie: Beziers

Mapa

Přejít na obsah dílu


Západní pobřeží Francie

21. 5. 2017

Když se řekne Francie a moře, tak si většina z nás představí věčně slunné Azurové pobřeží, kde zima je pomalu sprosté slovo. Jenže Francii neomývají jenom vlny moře Středozemního, ale také Atlantiku. Pokud se sem vypravíte, čekají tu na vás nejen kilometry většinou opuštěných pláží a města, kudy kráčely dějiny, jako třeba La Rochelle, ale můžete tu ochutnat i jedno z nejlepších vín na světě, případně pravý francouzský koňak.

videoFrancie: Západní pobřeží Francie
...
video video

Francie: Západní pobřeží Francie

Mapa

Přejít na obsah dílu


Dordogne

14. 5. 2017

Teď nás už čeká jihozápadní kout Francie, míříme k řece Dordogne. Je to kraj nádherné přírody a pohodového tempa života. Nebudeme pospíchat ani my.

videoFrancie: Dordogne
...
video video

Francie: Dordogne

Mapa

Přejít na obsah dílu


Lanýže

22. 1. 2017

V antice to bylo vyhledávané afrodiziakum. Ve středověku ďábelský výtvor, protože vyrůstal pod zemí a k jeho hledání se používala prasata. Renesance ho rehabilitovala jako lék proti řadě nemocí. A dnes je to velmi žádaná a velmi drahá pochoutka. Kolem lanýžů koluje spousta legend, ve francouzské Provence je to ale hlavně zdroj obživy. Na zahájení sezóny zavítal do hlavního města lanýžů náš zpravodaj.

videoFrancie: lanýže
...
video video

Francie: lanýže

Mapa

Přejít na obsah dílu


Saint Tropez

6. 11. 2016

Kdo by neznal četníka ze Saint Tropez. Ve městečku, kde se film natáčel, mohli návštěvníci dlouhá léta obdivovat pouze fasádu strážnice. Od letošního léta je ale v této budově konečně otevřeno muzeum. Je věnováno nejen četnické sérii, ale i dalším filmům, které se v Saint Tropez natáčely. Do muzea se vypravil i náš spolupracovník Jan Šmíd.

videoSaint Tropez
...
video video

Saint Tropez

Mapa

Přejít na obsah dílu


Périgord

30. 10. 2016

O kraji Périgord ve Francii se mluví i jako o kraji tisíce a jednoho hradu. My na jeden z nich vyrazíme. Zažijeme tam středověkou atmosféru a nahlédneme i do minulosti. Umělci se snaží návštěvníkům ukázat, jakou měli lidé ve středověku představivost.

videoFrancie: Périgord
...
video video

Francie: Périgord

Mapa

Přejít na obsah dílu


Márovi 3

14. 8. 2016

Právě ve Francii se Márovi rozhodli, že si splní svůj dávný rodinný sen. Mnohokrát se při svých výpravách vezli na nějakém plavidle. Teď si ale takový způsob cestování chtěli užít naplno – nejen se plavit, ale i loď řídit a bydlet v ní. Jirka vybral Canal Du Midi, což je oblíbená vodní cesta v jižní Francii a doufal, že i s dýchacím přístrojem plavbu zvládne.

videoMárovi 3
...
video video

Márovi 3

Mapa

Přejít na obsah dílu