Andorra la Vella

10. 2. 2019

Jižní část Francie zhruba mezi řekou Rhonou a španělskými hranicemi není tak známá jako Azurové pobřeží, ale vůbec to neznamená, že by postrádala na zajímavosti. Přestože tu najdete stejně příjemné pláže jako kolem Nice nebo Cannes, my se tentokrát od moře vzdálíme a vydáme se do vnitrozemí. V naší reportáži se tedy můžete spolu s námi projet podhůřím Pyrenejí až do nejvýše položeného hlavního města Evropy, kterým je Andorra la Vella.

videoAndorra la Vella
...
video video

Andorra la Vella

Mapa

Přejít na obsah dílu


Verdun

14. 10. 2018

Dále nás čeká okolí francouzského Verdunu. Jezdí tam každoročně stovky tisíc lidí, aby se podívali na místa velkých bitev první světové války. Mnozí z návštěvníků se začali o vojenskou historii zajímat hlouběji a někteří se tady dokonce zabydleli natrvalo, jak potvrzuje ve své reportáži i náš zpravodaj ve Francii Jan Šmíd.

videoFrancie: Verdun
...
video video

Francie: Verdun

Mapa

Přejít na obsah dílu


Provence

7. 10. 2018

Spousta Francouzů vás možná bude přesvědčovat, že stará dobrá Provence už dávno neexistuje, protože ji prakticky celou skoupili bohatí Angličané, ale nevěřte jim. Při troše fantazie a vynalézavosti je tu pořád co objevovat. Zvlášť, když si k ruce vezmete nějakou skutečně dobrou literaturu. V našem případě to bude i u nás velice známá kniha Marcela Pagnola – Jak voní tymián.

videoFrancie: Provence
...
video video

Francie: Provence

Mapa

Přejít na obsah dílu


Alsasko

30. 9. 2018

Naše první cesta se začíná v Alsasku. Navštívíme to, co tento kraj nejvíc proslavilo. Nádherné vesnice plné květů, zajímavá historie a víno.

videoFrancie: Alsasko
...
video video

Francie: Alsasko

Mapa

Přejít na obsah dílu


Mety

1. 4. 2018

Na závěr vás vezmeme do slunečné Francie. A město Mety má co nabídnout. V následující reportáži uvidíme místa, kde se psala historie – a nejen ta francouzská.

videoFrancie: Mety
...
video video

Francie: Mety

Mapa

Přejít na obsah dílu


Francie z ptačí perspektivy

25. 3. 2018

Francie z ptačí perspektivy nás čeká v první reportáži. Těšit se můžete na úplně jiný pohled na středověký Carcassone, nebo na jeden architektonický skvost – jeden z nejvyšších mostů na světě – viadukt Miló. Ale proletíme se i na dosah od zasněžených vrcholků hor a z výšky uvidíte i nejvýše položené lyžařské středisko na světě Les Trois Vallées v Savojských Alpách.

videoFrancie: Francie z ptačí perspektivy
...
video video

Francie: Francie z ptačí perspektivy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Údolí Dordogne

2. 7. 2017

Údolí francouzské řeky Dordogne má pověst téměř pohádkové země a každý rok tam míří miliony turistů, krom jiného z Velké Británie. Náš londýnský spolupracovník Ivan Kytka se vydal i s kamerou po jejich stopách.

videoFrancie: Údolí Dordogne
...
video video

Francie: Údolí Dordogne

Mapa

Přejít na obsah dílu


Beziers

25. 6. 2017

Město Beziers na jihu Francie má téměř ideální polohu. Sice se o něm teď většinou píše hlavně kvůli starostovi, který se hlásí ke krajní pravici, my ale politiku řešit nebudeme. Našim cílem budou krásné vyhlídky, zajímavé památky a rodinné vinohradnictví.

videoFrancie: Beziers
...
video video

Francie: Beziers

Mapa

Přejít na obsah dílu


Západní pobřeží Francie

21. 5. 2017

Když se řekne Francie a moře, tak si většina z nás představí věčně slunné Azurové pobřeží, kde zima je pomalu sprosté slovo. Jenže Francii neomývají jenom vlny moře Středozemního, ale také Atlantiku. Pokud se sem vypravíte, čekají tu na vás nejen kilometry většinou opuštěných pláží a města, kudy kráčely dějiny, jako třeba La Rochelle, ale můžete tu ochutnat i jedno z nejlepších vín na světě, případně pravý francouzský koňak.

videoFrancie: Západní pobřeží Francie
...
video video

Francie: Západní pobřeží Francie

Mapa

Přejít na obsah dílu


Dordogne

14. 5. 2017

Teď nás už čeká jihozápadní kout Francie, míříme k řece Dordogne. Je to kraj nádherné přírody a pohodového tempa života. Nebudeme pospíchat ani my.

videoFrancie: Dordogne
...
video video

Francie: Dordogne

Mapa

Přejít na obsah dílu