Magazín zahraničních zajímavostí. Jaké to je zaplavat si s velrybami? Zjistíte v reportáži ze souostroví Tonga. Pak se podíváme na býčí zápasy do Ekvádoru a závěr bude patřit aktivní sopce Stromboli.

Obsah dílu

Přehrát vše
Tonga

Plavání s velrybami

Hned na úvod pro vás máme v Objektivu jeden nevšední zážitek. A sice, že si můžete zaplavat s velrybami. Alespoň prostřednictvím reportáže ze souostroví Tonga, kam se vypravila Klára Zamouřilová. A jak uvidíte, tak taková výprava za zážitkem může dopadnout jakkoliv, nic není zaručeného. Všechno záleží na náladě těchto nádherných zvířat.

videoPlavání s velrybami
...
video video

Plavání s velrybami

Mapa

Ekvádor

Fiesta de San Pedro

Býčí zápasy jsou často oprávněně kritizovány kvůli krutému zacházení s býky. V Ekvádoru, ve městě Cayambe tuhle tradici ale pojímají trochu jinak, než je jinde běžné. V aréně s býkem zápasí najednou desítky toreadorů. Za žádnou cenu ale nemohou zvíře bodat kopím a už vůbec ne zabít. Cayambe v Ekvádoru na Fiestu de San Pedro se vydal Martin Mikule.

videoFiesta de San Pedro
...
video video

Fiesta de San Pedro

Mapa

Itálie

Stromboli

A na závěr nás čeká výlet na vrchol sopky Stromboli. Hynek Šmehlík pro vás natočil výstup na tuto sopku a přidal hned několik zajímavostí – dozvíte se třeba to, jak velká část sopky se nachází pod mořskou hladinou a věděli jste, že erupce se na Stromboli opakují každých 10–20 minut?

videoStromboli
...
video video

Stromboli

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín