Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se vydáme na ostrov Sumba v Indonésii. Pak na Slovensko, kde náš zpravodaj Lukáš Mathé natáčel v památníku Slovenského národního povstání. Závěr bude patřit Švédsku, projdeme se uličkami Stockholmu a navštívíme oslavy slunovratu.

Obsah dílu

Přehrát vše
Indonésie

Sumba

První reportáž nás zavede do Indonésie na ostrov Sumba. Je plný nádherných pláží a překrásné přírody. Na žádné turisty tady nenarazíte. Náš spolupracovník Jakub Freiwald natáčel s místními obyvateli, o kterých říká, že jsou neuvěřitelně milí a stále usměvaví.

videoIndonésie: Sumba
...
video video

Indonésie: Sumba

Mapa

Slovensko

Muzeum Slovenského národního povstání

Patří ke světovým unikátům. Nejenže je památníkem historické události, jeho budova zároveň hostí expozici, která má dějinné souvislosti osvětlit. Řeč je o Muzeu Slovenského národního povstání, které se i díky architektonické kvalitě stalo jedním ze symbolů Banské Bystrice i celého Slovenska. Na jeho krátkou návštěvu nás vezme zpravodaj Lukáš Mathé.

videoMuzeum Slovenského národního povstání
...
video video

Muzeum Slovenského národního povstání

Mapa

Švédsko

Stockholm a Švédové

Karel Čapek nazval jednu kapitolu svojí knížky Cesta na sever, Stockholm a Švédové. No a přesně tím směrem se budeme v naší reportáži ubírat i my. Vydáme nejen do spletitých uliček švédského hlavního města, ale během oslav slunovratu se autor poslední reportáže Miroslav Čapek pokusí maličko nahlodat mýtus o uzavřené a nepřístupné švédské povaze.

videoŠvédsko: Stockholm a Švédové
...
video video

Švédsko: Stockholm a Švédové

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín