Magazín zahraničních zajímavostí. Vydáme se podhůřím Pyrenejí na jihu Francie až do nejvýše položeného evropského hlavního města Andorry la Vella. Pak zamíříme do pákistánských hor a závěr bude patřit indonéskému ostrovu Lombok, který v loňském roce zasáhlo několik ničivých zemětřesení.

Obsah dílu

Přehrát vše
FrancieAndorra

Andorra la Vella

Jižní část Francie zhruba mezi řekou Rhonou a španělskými hranicemi není tak známá jako Azurové pobřeží, ale vůbec to neznamená, že by postrádala na zajímavosti. Přestože tu najdete stejně příjemné pláže jako kolem Nice nebo Cannes, my se tentokrát od moře vzdálíme a vydáme se do vnitrozemí. V naší reportáži se tedy můžete spolu s námi projet podhůřím Pyrenejí až do nejvýše položeného hlavního města Evropy, kterým je Andorra la Vella.

videoAndorra la Vella
...
video video

Andorra la Vella

Mapa

Pákistán

Arandu

Bohunka Fraňková nás teď vezme do Pákistánu. Jak žijí lidé v horské vesnici, která leží v nadmořské výšce 3000 metrů? Jak tam tráví zimu, když teplota venku klesne až na mínus 40 stupňů Celsia? Tohle všechno se dozvíte v její reportáži.

videoArandu
...
video video

Arandu

Mapa

Indonésie

Lombok po zemětřesení

Indonéský ostrov Lombok během několika měsíců loňského roku zasáhly stovky zemětřesení. Čtyři z nich byly silnější než 6 stupňů Richterovy škály a měly pro celý ostrov zničující důsledky. Ty jsou na ostrově i po několika měsících stále velmi patrné a život na Lomboku se začíná jenom pomalu vracet do svých původních kolejí. Pomáhat se rozhodla i česká vláda, která se bude podílet na rekonstrukci školy a školky, které jsou teď zcela zničené. Na ostrově natáčel Jakub Freiwald.

videoLombok po zemětřesení
...
video video

Lombok po zemětřesení

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín