Magazín zahraničních zajímavostí. Tentokrát se podíváme do Norska, kam se po letech vrátila legendární loď Maud polárníka Amundsena. Pak nás čeká překrásný Wales, naším průvodcem bude zpravodaj Bohumil Vostal. Závěr bude patřit vánočním trhům v Bavorsku.

Obsah dílu

Přehrát vše
Norsko

Loď Maud

Slavná loď polárníka Roalda Amundsena je zpátky v Norsku. Ze dna vod nedaleko kanadských břehů nechali vrak vytáhnout norští nadšenci a teď ho zpřístupní veřejnosti. Jak a kde vůbec vznikl nápad vrátit loď Maud do domovského přístavu a jak náročná operace to byla?

videoNorsko: Loď Maud
...
video video

Norsko: Loď Maud

Mapa

Velká Británie

Wales

Waleská příroda, waleské lahůdky, ale taky pořádná dávka waleské historie. Na to se zaměříme v Objektivu osobně. Wales jako třímilionová část Spojeného království je fascinující nejen svou keltskou minulostí, ale také tím, že nezklame žádného milovníka přírody, gastronomie, kultury a ostrovních dějin. Naším průvodcem v příštích minutách bude náš zpravodaj ve Spojeném království Bohumil Vostal.

videoVelká Británie: Wales
...
video video

Velká Británie: Wales

Mapa

Německo

Vánoční trhy

Na závěr se vypravíme do Německa, konkrétně do nedalekého Bavorska. Navštívíme hned několik vánočních trhů. Jeden tam pořádají na opravdu nezvyklém místě, přímo v bývalém kamenolomu. Kdysi se odtud dovážela žula až do českých zemí. Vyzkoušet si tu můžete třeba i původní řemesla a samozřejmě že všude najdete něco dobrého k jídlu i pití.

videoNěmecko: Vánoční trhy
...
video video

Německo: Vánoční trhy

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD