Magazín zahraničních zajímavostí. V první reportáži se vydáme do Chorvatska na ostrov Vir, pak nás čeká fiesta San Fermin ve Španělsku a závěr bude patřit československým legionářům, Objektiv se vydal po jejich stopách v Rusku

Obsah dílu

Přehrát vše
Chorvatsko

Ostrov Vir

V první reportáži se vydáme do Chorvatska. Trochu si zavzpomínáme na léto. Vydáme se na ostrov Vir. Náš spolupracovník Michal Dvořáček se tam vydal v období, kdy tam nejezdí žádní turisté a ostrov tak zažil úplně jinak. Objevil odlehlé pláže, nebo jeden starý maják.

videoChorvatsko: Ostrov Vir
...
video video

Chorvatsko: Ostrov Vir

Mapa

Španělsko

San Fermin

Do španělské Pamplony na fiestu San Fermin každoročně zamíří více než milion turistů z celého světa. Ve městě je tak několikanásobně víc návštěvníků než místních a týden v kuse se slaví. Součástí oslav je i běh s býky v ulicích města. Do Pamplony se vydala Zuzana Tunová spolu s kameramanem Ondřejem Urbaníkem.

videoŠpanělsko: San Fermin
...
video video

Španělsko: San Fermin

Mapa

Rusko

Legionáři

Letos slavíme sto let od vzniku samostatného Československa. To by v roce 1918 nevzniklo bez legionářů, kteří za vytoužený stát bojovali na frontách první světové války. V Rusku pak bojovali s bolševiky a ovládli celou Transsibiřskou magistrálu. Z Kyjeva až do sibiřské Čity je to sedm tisíc kilometrů – právě tudy se Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach vydali po stopách našich předků v legionářských uniformách.

videoRusko: Legionáři
...
video video

Rusko: Legionáři

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2018
 ST HD
ŽánrMagazín