Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Indonésie

Flores

Míříme do Indonésie, na ostrov Flores. Ostrov proslul hlavně jako výchozí bod pro cesty za varany komodskými na ostrovy Komodo a Rinča. I ostrov Flores má ale co nabídnout: například jeskyni, kde byl nedávno nalezen nový druh člověka – ano, je to tak. Prý vypadal jako hobit a vědci ho pojmenovali „člověk floreský“ – více už v reportáži Jakuba Freiwalda.

videoFlores
...
video video

Flores

Mapa

Jordánsko

Wádí Rum

Přírodní div Wádí Rum neboli Měsíční údolí – překrásné místo na jihu Jordánska nás čeká v reportáži našeho blízkovýchodního zpravodaje Jakuba Szántó. A cesta to byla dobrodružná – už jen to, že pro cestu pískem je nutné předem upravit auto, aby jízda po písečných dunách byla bezpečná. Jak ale za malou chvíli uvidíte, rozhodně to stálo za to.

videoWádí Rum
...
video video

Wádí Rum

Mapa

Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

Rypouši

Z pohádkově krásného Wádí Rum míříme na jedno z nejodlehlejších a nejdivočejších míst na Zemi – na ostrov Jižní Georgie. Nežijí tu žádní stálí obyvatelé, ostrovy tvoří strmé skály a ledovce. Jsou tu jen tisícovky tučňáků, lachtanů, nebo rypoušů sloních. Expedice v čele s Václavem Šilhou se k těmto zvířatům dostala opravdu blízko a vy teď máte v Objektivu jedinečnou možnost se podívat na místa, kam téměř žádní turisté nejezdí.

videoRypouši
...
video video

Rypouši

Mapa

Stopáž27 minut
Rok výroby 2016
 ST HD