Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Tibet

Kora

Víte, co všechno může v Tibetu znamenat slovo Kora? Významů má hned několik. Může to být poutní okruh, nebo naplnění touhy, ale současně třeba i nikdy nekončící cesta. David Jakš vám ve své reportáží prozradí, proč je Kora pro každého Tibeťana tak důležité. A že najít tu nejdůležitější, tu svou Koru, je vlastně v současném světě skoro nemožné.

videoKora
...
video video

Kora

Mapa

Rakousko

Objektiv osobně: Pitztal

Výroba sněhu za každého počasí? To není jen sen každého lyžaře, to je realita. Na Pitztalském ledovci funguje zařízení, které tohle dokáže už několik let. Jde o unikátní technologii, kterou, jak už to tak v životě někdy bývá, objevili úplně náhodou na jiném konci světa. Jak zařízení v nejvýše položeném ledovcovém středisku v Tyrolsku funguje, pro Objektiv zjišťovala Alena Zárybnická. A takhle vysoko v horách musí i v tamní kavárně vědět, jaký je venku tlak, jinak se jim nepovedou upéct dorty, nebo naservírovat správnou kávu.

videoObjektiv osobně: Pitztal
...
video video

Objektiv osobně: Pitztal

Mapa

Ukrajina

Zakarpatská Ukrajina

Zakarpatská Ukrajina a její chutě a vůně. Jaké je typické jídlo tamních pastevců a co si rádi dají jako dezert? I to se dozvíte v reportáži Karolíny Kočí, která vše samozřejmě také ochutnala. A uvidíte i jak vypadá svatba v ukrajinské Koločavě. Začíná brzo ráno a končí pozdě v noci, ale to je asi tak jediné, co má společného se svatbou, tak jak ji známe my.

videoZakarpatská Ukrajina
...
video video

Zakarpatská Ukrajina

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2015
 ST