Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Rusko

Sankt Petěrburg

Začínáme v Rusku v Sankt Petěrburgu. Pravidelní diváci Objektivu si pravděpodobně vzpomenou na to, jak někdejší zpravodaj České televize v Polsku Miroslav Karas s nasazením sobě vlastním systematicky mapoval významná města a místa u našich severních sousedů. Nyní tedy jeho první výprava pro náš cestovatelský magazín z velké Rusi. A jako tradičně pro nás Mirek Karas připravil opravdu důvěrné seznámení s místem.

videoSankt Petěrburg
...
video video

Sankt Petěrburg

Mapa

Rakousko

Hory

Salzbursko, Kaprun, Zell am See. Místa, která v Rakousku jen míjíme cestou na jih nebo se jim věnujeme nejvýše v zimě v rámci lyžařské sezony. Přitom ale mají co nabídnout v celém roce a je určitě příjemné, že za jejich zajímavostmi a krásami nemusíme putovat dlouhé dny. Hlavní roli tady samozřejmě hrají hory, koho nelákají, tomu nabídneme malou sladkou tečku.

videoHory
...
video video

Hory

Mapa

Chorvatsko

Učka

Taky Chorvatsko je blízkou a obílenou destinací českých turistů a cestovatelů. Pro poloostrov Istrie na severu země to díky jeho relativní blízkosti platí samozřejmě taky. Naši milovníci slunce, kamenitých pláží a azurového moře znají určitě důvěrně Pulu, Rovinj a další oblíbené přímořské destinace. Istrie to ale nejsou jen letoviska na pobřeží. Za pár okamžiků vám ukážeme a dokážeme, že za návštěvu určitě stojí třeba i horská rezervace Učka.

videoUčka
...
video video

Učka

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST