Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Sýrie

Bosra, římské památky

Sýrie, město Bosra. Tam nás zavede první reportáž. V tomto městečku až na samotném jihu země skoro na hranicích s Jordánskem se nachází něco, co byste tu pravděpodobně asi vůbec nečekali – římský amfiteátr. A prý je dokonce nejen největší, ale i nejzachovalejší ze všech, co Římané kdy postavili. Jak za malou chvíli uvidíte, tak zvenčí spíš vypadá jako pevnost. Není se co divit, protože i k tomuto účelu kdysi sloužil. A najdete tu i spoustu dalších pozoruhodných míst. Samotná Bosra kdysi bývala jednou z důležitých zastávek na obchodní trase do Indie a Číny, na takzvané Hedvábné stezce.

videoSýrie: Bosra, římské památky
...
video video

Sýrie: Bosra, římské památky

Mapa

HaitiExpedice Praga

III. díl

Je před námi další díl našeho miniseriálu o putování české pragovky po ostrově Haiti. Pokud se na Objektiv díváte pravidelně, tak víte, že minule proběhl přesun z Port Au Prince do malé osady Baie De Henne, což v překladu znamená Zátoka slepic. Dnes budeme zjišťovat, jak se žije v takové malé osadě na severu Haiti. Mimo jiné uvidíte pekárnu, kde se peče nejchutnější chleba v celé oblasti, podíváme se do přístavu, který v roce 1492 spatřil Kryštof Kolumbus. Dozvíte se ale třeba i to, čím se baví místní omladina anebo co nejvíc baví zase dospělé Haiťany.

videoHaiti: expedice Praga III
...
video video

Haiti: expedice Praga III

Mapa

Nizozemsko

Boj s vodou

Klimatické změny se staly zaklínadlem moderní doby. Bez ohledu na jejich příčiny i rychlost existují země, které se na následky důkladně připravují. Do jedné z nich – do Nizozemska, se vydala naše zpravodajka Barbora Šámalová. Tato země se kvůli geologickému procesu postupně potápí. Hladina moře stoupá rychleji, než se čekalo. Nizozemsko investuje miliardy eur, aby se ubránilo vodě. Hráze, ochranné valy a nádrže jsou neodmyslitelnou součástí krajiny. Holanďané se naučili s vodou žít, a jak zjistila Barbora, tak navzdory těžkostem, které jim odjakživa působí, ji milují.

videoNizozemsko: boj s vodou
...
video video

Nizozemsko: boj s vodou

Mapa

Stopáž23 minut
Rok výroby 2010
 P ST