Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

Sandwichovy ostrovy

Je pár dnů před Vánocemi a my pro vás máme opravdu unikátní cestovatelský dárek. Autoři následující reportáže a účastníci fotografické expedice nás vezmou na místa, která doteď vidělo na vlastní oči jen málo lidí. Skutečná exotika ale nebyla zadarmo. Máme pro vás dlouhou cestu po moři i riskantní vylodění. Troufnu si říct, že ostrov Vindication můžete takto důvěrně poznat jenom s Objektivem.

videoSandwichovy ostrovy
...
video video

Sandwichovy ostrovy

Mapa

Sýrie

Maaloula

O Sýrii se v posledních době mluví převážné kvůli válce, která tuto krajinu ničí. My teď vyrazíme na místa, kterým se konflikt sice nevyhnul, ale cíl naší cesty bude souviset s Vánocemi. Městečko Maaloula je jedno z posledních míst na světě, kde se zachoval jazyk biblického Ježíše Krista, kterého narozeni budou za několik dní slavit všichni křesťané na světě. V těžko zkoušeném regionu natáčel štáb České televize.

videoMaaloula
...
video video

Maaloula

Mapa

Slovensko

Zlaté Moravce

Pečete už cukroví na Vánoce? My pro vás máme teď něco, co by se mohlo hodit po svátcích. David Miřejovský vyrazil do Zlatých Moravcí. Vyrábí se tam lehce stravitelný chléb. Víc už Davidova reportáž.

videoZlaté Moravce
...
video video

Zlaté Moravce

Mapa

Stopáž27 minut
Rok výroby 2015
 ST