Světlo pro Světlušku

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12  
Sdílet
| Poslat odkaz

Charitativní večer na podporu nevidomých z prostor Pražské křižovatky. Přímým přenosem provede Lucie Výborná. Na pódiu zazáří: skupina Chinaski, Xindl X, B. Basiková, D. Pecková, Epoque kvartet, L. Pavlásek, Cocoman a nevidomé děti. Režie D. Sís

Smyslem benefičního večera je nejen podpořit snahu nevidomých zapojit se do běžného života, ale především s touto problematikou oslovit širokou veřejnost a formou dárcovských SMS získat potřebné finanční prostředky na konto sbírky Světluška, která pomáhá plnit sny konkrétním nevidomým dětem a dospělým z celé České republiky.

I v letošním roce vznikala všechna hudební vystoupení speciálně pro tento večer. Zpěváci vystoupí v netradičních duetech společně s nevidomými muzikanty.

V rámci večera budou také odvysílány unikátní reportáže „DEN POTMĚ“. O svůj zážitek ze tmy se v nich podělí Ondřej Vetchý a nevidomý horolezec Jan Říha, Václav Vydra a Jana Bydžovská nebo Petra Špalková a Aleš. Medailonek „Komu svítí Světluška“ představí devítiletou Věrku, jež je jednou z mnoha nevidomých, kterým Světluška pomáhá.

Tento večer je také poděkováním všem, kdo Světlušce pomáhají. Během jedenácti let se do projektu zapojilo více než 42 tisíc dobrovolníků a 3 miliony dárců.

Světluška přispívá na speciální pomůcky, které mluví nebo mají hmatový displej, na psí vodící pomocníky, osobní asistenty, díky kterým nevidomé děti mohou navštěvovat běžné školy a senioři nemusí trávit podzim života v ústavech. Financuje projekty neziskových organizací, které rozvíjí schopnosti a talent nevidomých a slabozrakých lidí.

Výtěžek sbírky je pečlivě monitorován a auditován, na rozdělení získaných finančních prostředků dohlíží rada odborníků.

Během přímého přenosu mohou diváci a posluchači využít linek Call Centra, kde se v roli operátorů představí známé osobnosti. Těm sdělí výši svého daru, který pošlou po skončení přenosu na sbírkové konto Světlušky 99999 99999/0100.

Světlušce je také možné odeslat dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 28,50 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku). Sbírkové konto Světlušky „deset devítek“ 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok.

www.svetluska.net

Přehrát video

Diskuse diváků
 • alex 16. 11. 2014 14:34

  Lucie Vyborna

  Angazma Lucie Vyborne do jakehokoliv poradu je vzdy znamenim upadku jeho kvali…

 • Leoš Malčák 9. 11. 2014 12:37

  Cenzura

  Styď se Česká televize, která mažeš příspěvky jen proto, že nejsou souhlasné! Pravidla disk…

 • David 9. 11. 2014 12:05

  Krásný koncert

  Koncert byl opravdu nádherný a nová minimalistická scéna mě nadchla. Moderace Lucie Výborné byla t…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 80 minut – Rok výroby: 2014 – L  HD
Žánr: Hudba
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje