Xovi Pan a paní Xovi a jejich dvě děti, teenagerka Tuesday a malý Truman, tvoří první ultra tajnou špiónskou rodinu. Ve službách organizace Mocnost bojují proti svému úhlavnímu nepříteli, zlotřilému Jiskřičovi. Ten šéfuje skupině Plichta, kterou vedle jeho pravé ruky Lorenza Elegána tvoří superpadouši jako Seskveč, Ječandy, McUpírovi, Opočenda či Chemikamil. Jenže zatímco zhatit plány padouchům je pro Xovi hračka, naprosto nezvládají kontakt s obyčejným světem. Jejich krytí vyžaduje, aby vystupovali jako normální rodina, což ale není nikterak snadný úkol, když děti jsou místo prachobyčejných hraček zvyklé dovádět s paprskomety, pumami a infiltrační technikou, máma je specialistka na boj a táta se za všech okolností řídí podle pokynů Příručky tajného agenta.

Animovaný seriál Xovi vytvořil pro americkou stanici Nickelodeon kreslíř, animátor a scenárista Carlos Ramos. Jednalo se o jeho první autorský seriálový projekt, který produkoval, psal pro něj scénáře a navrhl celkový výtvarný styl od podoby postav po výpravu. Před tím si Ramos vyzkoušel různé tvůrčí posty na řadě populárních animovaných seriálů pro stanice Cartoon Network a Nickelodeon jako Historikomando, Dexterova laboratoř či Můj život dospívající robotky.

Xovi se vyznačují osobitým vizuálním stylem, jenž staví na velkých plochách pestrých barev bez tradičních ohraničovacích linek, a kombinací různých technik počítačové animace, která ale nikdy nesklouzne k uniformní umělosti, a naopak cíleně působí dojmem ploché malby.