Pan Blik, Gordon a Vaflík jsou tři kocouři, kterým do klína spadlo nedozírné bohatství, když se stali výhradními dědici po jejich zesnulé paničce. Takže nyní mají k dispozici obří sídlo, nadupaný auťák, vlastního sluhu Hovise a především neomezené prostředky na uskutečnění svých vrtochů a tužeb. Jenže vzhledem k jejich odlišným povahám se jejich cíle nejen často míjí, ale i vzájemně kolidují.

Pan Blik je posedlý mocí a vidí se jako střed jakékoli společnosti, potažmo celého světa. Gordon věrný své horalské krvi (byť se ve skutečnosti narodil stejně jako jeho bratři pod kanapem v sídle paní Kramflekové) chce dostát svému gerojskému poslání a udělat dojem na holku Kimberly od sousedů. A myšlenky moulovatého Vaflíka se tak akorát soustředí na okamžité podněty, rozverné taškařice a jeho mazlíčky čolky. Eskapády této trojice ve světě moderní společnosti a jejích společenských rolí i upjaté hierarchie je zavedou do netušeně vyšinutých situací, ale také do vesmíru či k zemskému jádru.

Kočkoškrab pod záštitou animačního studia americké televizní stanice Nickelodeon vytvořil věhlasný animátor a autor komiksů i videoher Doug TenNapel. Ten se v polovině devadesátých let stal tvůrčí hvězdou popkultury, když coby autor, scenárista a animátor přivedl na svět videoherní legendy Earthworm Jim a Neverhood. Žížalák Jim se navíc na základě masivního úspěchu her stal také hrdinou stejnojmenného televizního seriálu. Kočkoškrab byl TenNapelův druhý autorský televizní projekt a nese charakteristické rysy jeho stylu, v čele s bláznivým slapstickovým humorem, který podobně jako klasické animované burlesky Chucka Jonese staví na nespoutanosti realitou a spojení gagů s osobitostmi jednotlivých postav. Hudbu k seriálu skládal dlouholetý TenNapelův spolupracovník, písničkář a rocker Terry Scott Taylor.