Rady řidičům

Pořad bylo možné přehrát do 31. 12. 2015
Video není k dispozici

Každý čtvrtek můžete vidět nový díl pořadu Stop. Za rok se vysílá tolik repríz, že součet naplní celé čtyři dny.

V našem seriálu se objevuje řada nebezpečných situací. I když taková natočená scéna může vypadat ve výsledku hrozivě, ve skutečnosti je většina akcí nahraných. Převrácené auto je pouze modelem. Jindy jsou auta pouze zmenšené makety. Požár většinou nahradí dýmovnice. A když už skutečně musíme předvést opravdové plameny, určitě jsou poblíž hasiči. Sražený chodec je vycpaný panák.

Záběry ze skutečného silničního provozu pořizujeme malou reportážní kamerou. A někdy, někdy je to nad všechny triky a nahrané scény. Naši kaskadéři přesně dopředu vědí, co mají dělat a jejich akce je několikrát nazkoušená, štáb se snaží minimalizovat riziko.

Vždycky se všechno úplně nepovede, ale odnesou to maximálně nějaké plechy, nebo filmařská technika. Po natáčení se naši herci na konci záběru zase zvednou a zranění se uzdraví. Platí pravidlo – čím nebezpečnější scéna se natáčí, tím lépe musí být zajištěná její bezpečnost. Uvědomte si, že skutečnost nejsou filmové triky nebo televizní seriál. Ve reálném životě je to na vlastní riziko a na vlastní kůži. Nehrajte si na silnicích na filmové hrdiny, skutečná zranění opravdu bolí a skutečná smrt se nedá trikem vrátit.

Stopáž6 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3