Magazín nejen pro zdravotně postižené

V dnešním Klíči vám přiblížíme atmosféru jednoho sportovně-společenského projektu, který pořádá Sportovní klub Jedličkova ústavu v Praze ve spolupráci s organizací Spastic handicap. Horymírův skok – to je název akce – nabízí účastníkům sportovní i kulturní vyžití po celý den, ale jeho vyvrcholením bude sjezd vozíčkářů po lanovém přemostění z Vyšehradské skály přes Vltavu na Císařskou louku. Délka přemostění je 200 metrů, ale v tomto případě nejde jen o zápis do Guinessovy knihy rekordů, tím hlavním motivem je ukázat veřejnosti, co všechno mohou zvládnout lidé na vozíku.

Za další reportáží jsme vyjeli do libereckého Jedličkova ústavu. Za dětmi sem už po několikáté přijela skupina umělců, kteří založili občanské sdružení Múzy dětem. Jezdí do nemocnic, dětských domovů a ústavů sociální péče s koncertem, divadelním představením a vtahují děti do svého vystoupení. Hrají s nimi divadlo, zpívají, tančí, zprostředkovávají jim svět her a fantazie.

Dalším příspěvkem v magazínu Klíč bude portrét modelky Martiny Kopřivové, bude nám vyprávět nejen o své práci, ale hlavně o svém boji s mentální anorexií.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2005
 P ST
ŽánrMagazín