Magazín nejen pro zdravotně postižené

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V dnešním Klíči vám představíme Lubomíra Krbce, který je jedním ze zakladatelů občanského sdružení FOKUS – Sdružení pro péči o duševně nemocné. Stál také u zrodu Československé rady pro humanitární spolupráci. Založil Komunitní nadaci Ústí nad Labem a další sdružení. V roce 2000 měl autonehodu s velice těžkými následky a dodnes je na vozíku. Říká o sobě, že po úrazu našel sám sebe a rozhodl se plně věnovat tomu, co si vždycky přál – tedy uskutečňování nových a mnohdy odvážných sociálních projektů.

Dalším tématem našeho pořadu jsou Standardy sociálních služeb – to je metodický materiál pro zlepšování kvality služeb například v ústavech sociální péče. Navštívíme různá místa, kde jsou poskytovány sociální služby a zeptáme se klientů na jejich zkušenosti.

Focusing – pod tímto názvem se skrývá metoda, která je určena těm členům rodiny, kteří pomáhají těžce postiženým ze svého středu. Metoda pomáhá lépe chápat těžké životní situace, může být prevencí proti tzv. vyhoření, napomáhá zlepšovat vztahy k blízkým lidem.

Stopáž29 minut
Rok výroby 2004
 P ST
ŽánrMagazín