Magazín nejen pro zdravotně postižené

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V dnešním Klíči navštívíme Klub laryngektomovaných. Pod tímto názvem se skrývá organizace s celorepublikovou působností, která sdružuje pacienty, kteří onemocněli rakovinou hrtanu. Po tomto zákroku mnozí z nich nemohou komunikovat, a proto je velmi důležitá podpora, kterou klub nabízí. Jde o vzájemnou pomoc při rekonvalescenci, dále organizují sociální poradenství, rekondiční pobyty, přednášky a vydávají také svůj časopis.

Další zařízení, které vám představíme má název Textilní ergoterapeutická dílna Gawain. Dílna je určena pro mentálně či fyzicky handicapované lidi, které seznamuje se starými řemesly a současně je podporuje v samostatnosti, rozvíjí jejich soustředěnost, zručnost i kreativní myšlení. Do dílny docházejí i zdravé děti, které jsou integrovány s postiženými klienty.

V našem portrétu vám představíme dívku, která v dílně Gawain také pracuje. Jmenuje se Jarmila, v prvním roce života byla adoptována, se svými rodiči žila v Číně, její otec zde pracoval na ambasádě. Po návatu do Čech následovala autonehoda, ochrnutí na polovinu těla, pak mnoho operací, strávila 4 roky na vozíku a dnes chodí, studuje, vdala se. Její život je plný kotrmelců a překvapivých zvratů, ale má veliké štěstí, že žije v báječné rodině, která jí poskytuje zázemí.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2004
 P ST
ŽánrMagazín