O bytě s krásnou terasou, kde se dějí podivuhodné věci. Záznam inscenace Divadla Na zábradlí v Praze. Napsal J.–C. Carriere.
Hrají: M. Málková, I. Chmela, N. Drabiščáková, B. Klepl, K. Dobrý, J. Kotrbová a J. Ornest. Divadelní režie J. Pokorný. Kamera J. Lebeda. Televizní režie J. Brichcín.

Slavný filmový scénárista Jean-Claude Carriere (Viva Maria!, Valmont, Deník komorné a další) je také autorem divadelní komedie, kterou roku 2001 jako první u nás uvedlo pražské Divadlo Na zábradlí. Příběhy jejích hrdinů autor charakterizoval jako "Hru o lásce, spontánnosti, lehkosti, humoru, cudnosti, přírodě a nejisté totožnosti hrdinů."

Jean Claude-Carriere, autor úspěšné komedie, uváděné pražským Divadlem Na zábradlí, je světově proslulý především jako filmový scénárista renomovaných režisérů - L.Buňuela, L. Malla, M. Formana, A. Wajdy nebo V. Schlöndorfa. S jeho jménem jsou spjaty kupř. filmy Deník komorné, Nenápadný půvab buržoazie, Viva Maria! Valmot, Taking off, Plechový bubínek, Danton, Běsi. Za Kaufmanův filmový přepis Kunderovy Nesnesitelné lehkosti bytí dostal v roce 1988 cenu Britské akademie.

První divadelní hru napsal v roce 1968 a v roce 1972 ji uvedlo u nás poprvé Divadlo S.K.Neumanna pod titulem Deník zapomnětlivého svůdce. Od té doby se u nás nehrál, až Divadlo Na zábradlí v roce 2001 uvedlo českou premiéru jeho Terasy s podtitulem Hra o lásce, spontánnosti, lehkosti, humoru, cudnosti, přírodě a nejisté totožnosti hrdinů.

Napište nám