Petr Čtvrtníček uvádí magazín o filmových novinkách z domova i ze zahraničí. Připravil Petr Vachler

Snímek Karanténa je remakem španělského hororového hitu REC, který se setkal s úspěchem po celém světě. Hlavní hrdinkou příběhu je televizní reportérka Angela, která se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích. Běžná epizoda nudné reality show se zvrhne v boj o přežití, když jsou hasiči povoláni k výjezdu do jednoho starého domu.

Bohatá anglická aristokratka Lady Ashly se vydává do Austrálie, kde zdědila obří statek s dvoutisícovým stádem dobytka. Aby vše zvládla, vezme si k ruce svérázného dobytkáře Drovera. Téměř tříhodinové romantické drama Austrálie je označované za křížence mezi Vzpomínkami na Afriku a Jihem proti Severu. Hlavní role v něm ztvárnily australské hvězdy Nicole Kidmanová a Hugh Jackman. Film je nejdražší v dějinách australské kinematografie a provází jej i velká vlna publicity. Jde o čistě australský film a země doufá, že přiláká zahraniční investory do místní kinematografie i turisty do země stejně jako v 80. letech Krokodýl Dundee.

Navštívíme natáčení nového snímku režiséra Juraje Herze Tma. Je to příběh umělce Marka, který po letech objevuje tajemství domu, v němž prožil dětství. Bývalý hudebník se chce v domě věnovat malování obrazů. Začíná ovšem podléhat energii tajemného místa a odhalovat zapomenuté tragédie, které se tu odehrály.

DVD nadělí tento týden Tajemství ocelového města pro ty, kdo milují starou dobrou klasiku, a těm, kdo se chtějí pobavit, poradí Jak ukrást nevěstu. A my vám prozradíme, že to bude asi tak pro letošní rok všechno. Ještě si porovnáme aktuální žebříčky návštěvnosti českých kin a odměníme poslední výherce soutěže Kinoboxu a pak už budeme vítat rok 2009. Ať vám přinese hodně dobrého a hlavně lásku.

Stopáž25 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3