Petr Čtvrtníček uvádí magazín o filmových novinkách z domova i ze zahraničí. Připravil Petr Vachler

Mezi filmovými novinkami ze světa vás určitě zaujme zpráva o Miloši Formanovi. Už má za sebou premiéru biografického snímku Goya a připravuje se na další filmový portrét. Tentokrát půjde o životní příběh největšího hazardního hráče, který kdy žil – Amarilla Slima Prestona a ztvárnit ho má Nicholas Cage, v jehož produkční společnosti se film chystá. Už teď se těší na legendu světa gamblerů, která proslula nejen mimořádným talentem ve hře poker, ale i řadou neuvěřitelných sázek. Například, že porazí ve stolním tenise profesionálního hráče Bobbyho Riggse a místo pálky bude hrát hrncem na vaření nebo že porazí v golfu kaskadéra Evela Knieva a bude hrát s kovářským kladivem.

Z filmových premiér se dozvíte více o Eragonovi a dračím mláděti Safiře, díky němuž se chlapec octne v novém nebezpečném světě intrik, kouzel a válek. Moderátora Petra Čtvrtníčka to vyprovokuje k zamyšlení nad zvláštním hrdinou, který byl dříve známý pouze z pohádek a stále častěji se objevuje na filmovém plátně. Divák se dozví, jak je drak v různých kulturách interpretován a jak je také na filmovém plátně ilustrován…

V rozhovoru se ptáme Marka Epsteina, dvojnásobného vítěze ve scenáristické soutěži O cenu Sazky, jak je spokojen s realizací svých projektů a co chystá v nejbližší době.

Téma pro dnešní diskusi Kinoboxu jsou úvodní titulky – jejich význam a užití. Vyjádří se k tomu designéři i filmoví režiséři.

A ještě vás čekají další tipy na filmové premiéry, nová DVD a také soutěž.

Stopáž25 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3