Game Page

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 71  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tomáš Zvelebil alias „Ali“

Tomáš Zvelebil alias „Ali“ Taktéž bývalý šéfredaktor magazínu Score, který v současnosti přesedlal na vývoj her. Rád si zahraje jakýkoliv žánr, ale jeho současnou doménou jsou online hry, které prezentuje v rámci našeho Online okénka.


Jak jsem se dostal k hraní:
Má herní kariéra začala neobyčejně skromně. Pod malou bakelitovou lampou, s hrnečkem čaje a vypůjčenou hromádkou oxeroxovaných herních magazínů. Po vyčerpávajícím přemlouvání se mi později podařilo přesvědčit Ježíška ke koupi PC XT o dechberoucí rychlosti 4.77 Mhz a tak jsem poprvé, uhranut čtyřmi barvami monitoru – z nichž dvě byly odstíny zelené – vstoupil do světa Prince z Persie či neúprosného boje v Golden Axe. Xtéčko později vystřídala Amiga, doplnila Playstation či Nintendo DS a samozřejmě jsem se seznámil i s celou řadou dalších herních platforem: od pětikorunových automatů, přes virtuální helmy, až po ty nejrychlejší počítače, jaké jsou u nás k mání.

Moje profesionální herní praxe:
Zcela původně, těžko říct, zdali si dneska ještě někdo vzpomene, jsem začínal jako dopisovatel časopisu Level. Po krátké koketerii s tehdy ještě existujícím Excaliburem, mi bylo nabídnuto místo ve Score, kde jsem později působil několik let jako šéfredaktor. Nějakou dobu jsem ve stejné funkci působil i v časopisu GameON či onlinovém Gamecenter. Krom toho jsem obecný národ herně vzdělával i v jiných magazínech – od T3 až po Květy a neminula mě ani malá stáž v kdysi populárním Gamestaru. Jelikož v současné době pracuji jako hlavní designér malého projektu primárně určeného dětem ze škol a dětských domovů a i má předchozí práce se týkala herního designu, je pro mě Gamepage vlastně příjemných oddechnutím – namísto každodenních rozhodnutí o jednotlivých prvcích vlastní hry, jen analyzuji hotové projekty z celého světa.

Herní úspěchy:
Kterého skalpu si nejvíce cením? Dohrát Ishar 2, první dva Beholdery nebo Black Crypt svého času znamenalo leccos, dneska už to vzbuzuje spíše mírné udivení nad tím, jak se s tak složitě konstruovanými tituly, mohl tehdy někdo párat.

TOP 5:
Bože, TOP 5??? Co třeba TOP 20? Rozhodně Final Fantasy 7 a prastará adventura Mission Critical, tyhle dvě hry hodně změnily můj pohled na věc. Gigantické množství času jsem strávil i u SWOS a NHL, připomenout musím i Perihelion, Resident Evil 4, Diablo II, sérii Elder Scrolls, Gran Turismo, Metal Gear, Populous, Speedball a Shadow of The Beast, neobvyklý Loom, Dune a Dune II, Moonstone, Syndicate, Dungeon Master, série Jagged Alliance, GTA, X-COM a Call of Duty.

Oblíbené žánry:
Otevřeně – žádné nemám. Hraju naprosto všechno, občas si sám ordinuji hry z méně obvyklých žánrů, pokud obsahují zajímavé principy. Pokud mě něco dokonale nudí, pak to jsou jen „hry“ eufemisticky zvané „logické rychlíky“. Jediné co je na takových kouscích opravdu svižné, je tempo s jakým mě dokážou dostat do Bohnic.

Koho si vážím na herní scéně:

Vynikající herní novinář byl Honza Eisler, dřív i Mikoláš Tuček. Mezi herními designéry odjakživa nejvíc žeru Petera Molyneuxe (Populous, Black and White), Hideo Kojimu (Metal Gear) a Willa Wrighta (Sims a Sim City).

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: