Půvabné časy podle Ivy Hüttnerové, tentokrát o společenském chování, jehož pravidla určoval Jiří Stanislav Guth-Jarkovský, který mimo jiné patřil také k zakladatelům olympijského hnutí (2004).

V dalším vydání Domácícho štěstí se vydáme po stopách muže, který je často citován ve spojitosti s pravidly společenského chování. Ano, jde o Gutha-Jarkovského. Jenže Jiří Stanislav Guth-Jarkovský byl neuvěřitelně činorodý pán a během svého dlouhého života toho stihl mnohem víc. Něco z toho Vám v Domácím štěstí poodhalíme.

Slavné jméno dnes nosí jeho vnuk, pravnuk a dnes už i prapravnuk. Jiří Guth-Jarkovský starší nám poví, co všechno se v rodině o starém pánovi, jak mu říkali, traduje.

Věděli jste o tom, že Stanislav Guth patřil k zakladatelům olympijského hnutí? Dr. František Kolář, archivář českého olympijského výboru, nám o tom řekne víc.

S Ladislavem Špačkem se podíváme na Pražský hrad v dobách prezidenta Masaryka a zkusíme zjistit, jak to vypadalo na dvoře republikánském.

A s doktorem Josefem Kouteckým se zamyslíme nad tím, jestli mají pravidla společenského chování ještě dnes nějaký smysl.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2004
 ST 4:3
ŽánrMagazín