Zvíře v člověku, člověk ve zvířeti. Příběh jednoho hastrmana, jedné lásky a jedné krajiny. Podle stejnojmenného románu Miloše Urbana.
Režie: Ondřej Havelka. Scénář: Ondřej Havelka, Petr Hudský. Hrají: Karel Dobrý, Simona Zmrzlá, Jan Kolařík, Jiří Lábus a další.
Hastrman

Baron Johann Salmon de Caus (K. Dobrý) se vrací se svým sluhou Franclem (J. Lábus) z cest po světě, aby obnovil důmyslnou soustavu rybníků na svém panství, kterou vybudovali jeho předkové. Jakožto člověk moderní, osvícený a zcestovalý, se přízemnímu životu místních zcela vymyká. Rád provokuje svoje okolí, učitele Vovse (J. Maryško) zakázanými knihami, faráře Fidelia (J. Kolařík) zase kacířskými řečmi o Pánubohu. Také má ale rád svůj klid, který se mu opakovaně snaží narušit vlezlý nadlesní Kabelatsch (N. Lichý). Skutečný problém ale pro duši i srdce barona představuje Katynka Kolářová (S. Zmrzlá), krásná, bezprostřední a nespoutaná dcera místního rychtáře (D. Novotný). Neuznává autority, je chytrá, zvídavá, tíhne k přírodě i pohanským rituálům stejně jako baron a stále víc podléhá kouzlu onoho výstředního boháče, co před zámkem upřednostnil bydlení v polorozpadlé chalupě na kraji vsi. Inteligentní a krásnou dívkou je okouzlen nejen baron, ale i její přítel Jakub (V. Polívka), snaživý učitel Voves a pátravý farář Fidelius. Nikdo z nich netuší, co je baron ve skutečnosti zač…

Romantické a mysteriózní drama zasazené na český venkov první poloviny 19. století je filmovou adaptací stejnojmenného románu Miloše Urbana, který získal v roce 2001 cenu Magnesia Litera za nejlepší prózu roku.

Režie: Ondřej Havelka. Scénář: Ondřej Havelka, Petr Hudský. Hrají: Karel Dobrý, Simona Zmrzlá, Jan Kolařík, Jiří Lábus a další.

Napište nám