Proud dobrých zpráv, originálních nápadů či lidí, splněných přání a inspirativních příběhů s Ivetou Toušlovou a Jiřím Rejmanem. Zkrátka barevné osvěžení pro celou rodinu

Obsah dílu

Přehrát vše

Továrna na balóny

Věděli jste, že Česko patří mezi světovou velmoc ve výrobě horkovzdušných balónů? Na pomyslném žebříčku nám patří bronzová příčka a my se do továrny na balóny a vzducholodě podíváme. Našli byste ji v Brně, kde ji začátkem 90. let založil Aleš Kubíček s partou přátel. Jejich výtvory dnes brázdí vzdušný oceán po celém světě. A pokud u nás někde na obloze uvidíte balóny, tak vězte, že více než devět z deseti z nich pochází právě odsud. Není náhodou, že většina startů horkovzdušných balónů v České republice probíhá v Brně, vždyť právě zde odstartovala celá ta moderní éra balónového létání.


Beatbox

Exhibice pusy a jazyka ohromuje posluchače už desítky let. Přesto je beatbox stále vnímaný jako nový, originální žánr, který balancuje na hranici umění a cirkusové dovednosti. Jenomže beatboxeři se pořád zdokonalují a ženou kdysi pouliční zábavu pod světla ramp, kde se stává běžnou součástí hudebního světa. Neslouží už jen jako zpestření, ale jako plnohodnotný nástroj.


Jogín Ladislav Salaj

Jak ozdravět v každém věku? Jak získat pověstný elexír mládí? To nám teď pan Ladislav Salaj z Prostějova. Je příkladem člověka který se sám téměř zázračně vyléčil. Po padesátce byl lazarem upoutaným na lůžko, pak ale začal mládnout. Intenzivním cvičením a radikální změnou životního stylu. Nezastavila ho ani nehoda a výměna kyčelního klubu. Dnes je mu 82 a energie má na rozdávání. Tvrdí, že to co on dokáže každý. Stačí jen pevná vůle a pozitivní myšlení.


Tvarůžková cukrárna

V Lošticích na Olomoucku se chlubí už několik let naprostým světovým unikátem. Tvarůžkovou cukrárnou. Rodina Poštulků spojila ve městě tvarůžků zdánlivě nespojitelné a stal se zázrak. Tedy tvarůžkový zázrak: zákusky, které vypadají sladce, ale chutnají slaně, se staly hitem. A Poštulkovým vynesly mimo jiné účast ve finále prestižní soutěže Živnostník roku. Tradice výroby tvarůžků přitom v hanáckém městečku sahá až do 16. století. A v místní hospodě vaří ze syrečků vyhlášené speciality. Poštulkovi ale přišli s něčím naprosto jedinečným.


Polepšovna pro jezevčíky

Během prázdnin bývá tradičně nabídka letních táborů pestrá. My vás však zavedeme na jeden hodně neobvyklý. Už jste slyšeli o polepšovně pro jezevčíky? Ti umí být pořádně svéhlaví. Nejeden jejich pán by mohl vyprávět. Neposlušnost těchto domácích mazlíčků se rozhodla napravovat Dana Hájková. Proto pro ně a jejich majitele začala pořádat osmidenní kurzy a ví, jak čtyřnohé paličáky přivést k rozumu. Za 12 let napravila už na 7 stovek psů.


Stopáž28 minut
Rok výroby 2014
 P ST