Televizní režisérka, která pomáhá rozvíjet Broumovsko. Dokumentární cyklus přibližující fungování neziskových organizací. Režie O. Provazník

Lenka Wimmerová je filmová režisérka a scenáristka. Vystudovala FAMU, natočila seriál Terapie II, je spolutvůrkyní úspěšné série TV filmů Soukromé pasti, držitelka ocenění ELSA za nejlepší film roku 2010 Nespavost. Na Rok jinak nastoupí do Agentury pro rozvoj Broumovska. Agentura pomáhá zvyšovat kvalitu života v tomto regionu rozvíjením tvořivosti, sebevědomí a tolerance. Navazuje tím na benediktinskou tradici zdejšího kláštera, v němž sídlí a ze kterého chce vytvořit kulturní centrum evropského rozměru. Cílem projektu Lenky Wimmerové je vytvořit sérii filmových dílen pro děti, v nichž by rozvíjela jejich tvůrčí přístup ke světu, například je učila, jak natočit vlastní film. Pod vedením Lenky Wimmerové mají vzniknout i krátké dokumentární filmy mapující vývoj a historii regionu.

Cyklus sedmi dokumentů přibližuje fungování neziskových organizací na příbězích stipendistů nadačního programu Rok jinak. Renomovaní profesionálové z různých branží se na rok dávají do služeb určité neziskovky, aby jí pomohli vybudovat nebo nastartovat něco, na co jí chybí know how. V každém ze sedmi dílů sledujeme v horizontu jednoho roku jejich snažení, konflikt představ o neziskovém sektoru s realitou, ztrátu iluzí, ale i vybudování nových vztahů a vítězství.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD
ŽánrDokument