Zlato v potopené jachtě je velikým pokušením. Jak hluboko jste ochotni klesnout? Americký kriminální film podle povídky Ernesta Hemingwaye.
Hrají: B. Bratt, A. Assante, M. Avitalová, S.-E. Girardová, J. Bealsová a další. Režie Guy Ferland.

Mladík Arno žije na Pirátském ostrově na Bahamách a živí se sběrem odpadků, které moře vyplaví. Má starý otlučený člun a nic mu nechybí. Až do chvíle, kdy ho chce místní mafián Ortega donutit, aby pro něj z kubánského území propašoval několik lidí. Arno ho ve rvačce bodne nožem. Uteče a skrývá se v domnění, že Ortega je mrtvý. Po noční bouři najde pod hladinou u jednoho ostrova čerstvě potopenou luxusní jachtu. Arno pochopí, že má na dosah pohádkové bohatství, ale sám nedokáže cennosti z jachty vyzvednout. Zároveň se nemůže ukázat mezi lidmi. Přítelkyně Conquina mu tajně pomůže sehnat potápěčské vybavení a vyrazí s ním na moře. Dvojici však vypátrá Ortegův muž, francouzský podvodník Jean-Pierre, se svou milenkou Janine. Arno neochotně přistoupí na to, že budou spolupracovat. Pokušení je však veliké a každý už od začátku spřádá plány na to, jak ostatní převézt...

Napínavý kriminální příběh, situovaný do roku 1933 a do idylického prostředí Bahamských ostrovů, vznikl podle stejnojmenné povídky jednoho z nejznámějších spisovatelů světa Ernesta Hemingwaye.

Napište nám