Zabít vysokou zvěř při honu je těžší, než zastřelit ze zálohy. Americký film.
Hrají: J. Duval, K. Anderson, A. J. Ferchland, J. Arredondoová, J. Herreraová a G. Tootoosis. Scénář a režie Randy Redroad.

Nepochybně velmi osobní projekt debutujícího scenáristy a režiséra Randyho Redroada se zabývá problémy identity a místa ve společnosti domorodých Američanů.

Hrdina příběhu Hunter se podobně jako řada jiných dospívajících cítí osaměle a nedokáže se vzdát dojmu, že se proti němu postavil málem celý svět. Není to jen tím, že je dítětem ze smíšeného manželství. Otec je běloch a matka patří k původním obyvatelům amerického kontinentu, je z kmene Cherokee. Od svých součastníků žijících v oklahomské rezervaci se Hunter vzdaluje hlavně tím, že je postižen vrozenou hemofilií. To mu znemožňuje jednat občas tak, jak od něj požaduje jeho poněkud nevyrovnaný otec, anebo řešení obyčejných úkolů a záležitostí, při nichž je nutné prokázat mužskou čest.

Snímek vznikl v produkci režiséra Kouřových signálů Chrise Eyrea, na Americkém festivalu indiánských filmů v roce 2001 získal pět výročních indiánských cen: za hlavní mužskou roli (James Duval), za hlavní ženskou roli (Jeri Arredondoová), za ženský herecký výkon ve vedlejší roli(Jade Herreraová)za Nejlepší film a režii.

Napište nám