Když se z třídních schůzek stane třídní boj. O ženě, která měla jít dětem příkladem, namísto toho ale toužila po moci.
Režie: Jan Hřebejk. Scénář: Petr Jarchovský. Hrají: Zuzana Mauréry, Csongor Kassai, Zuzana Konečná, Tamara Fischer a další.
Učitelka

Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka (Z. Mauréry) manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru. Nejen z obavy o prospěch svých milovaných dětí většina rodičů třídní učitelce základní školy podléhá a poskytuje jí nejrůznější služby, dárky a jiné pozornosti. Najdou se však tři rodiny, které se rozhodnou učitelce vzepřít a stávající situaci se společně s ředitelkou školy pokusí zvrátit na konspirativní třídní schůzce. Děj strhujícího a velmi aktuálního snímku o síle lidského charakteru inspirovaného skutečnou událostí se sice odehrává na začátku 80. let, ale jde o příběh univerzální, který by se mohl odehrát kdekoliv a v jakékoli době, neboť zkorumpovanost, stejně jako malost a vypočítavost vládnou světem bez ustání.

Na mnoha festivalech oceněný snímek dvojice Petra Jarchovského a Jana Hřebejka, který byl distribuován ve více než 40 zemích světa.

Učitelka na sociálních sítích

Napište nám