odborník na tradiční čínskou medicínu

MUDr. Jozef Lucký

Přední český odborník na tradiční čínskou medicínu a vedoucí lékař TCM Clinic - Kliniky tradiční čínské medicíny.

Vedle desetileté praxe v interních oborech (interna, gastroenterologie, akutní kardiologie) má za sebou studium akupunktury a čínské medicíny na univerzitách v Číně. Je dlouholetým lektorem v léčebných oborech tradiční čínské medicíny, kterou aktivně propaguje.

Charakteristika: osobnost, kterou hned tak něco ho nerozhodí, znalosti a zkušenosti TČM hluboké, daleké a široké.

O své cestě k tradiční čínské medicíně říká: „Jako gastroentolog internista jsem se často setkával s tím, že i když podle všech vyšetření byli pacienti v pořádku, jejich problémy nemizely. Hledal jsem proto nějaký jiný přístup, něco co má dlouhou tradici a propracovaný systém, který se dá naučit.
Čínská medicína patří do skupiny celostních léčebných postupů, je stará více než 4 000 let, jejich lékaři chápou, že jedno souvisí s druhým. K jejím významným součástem patří – kromě akupunktury – také fytoterapie, čili bylinkářství.“

Podle MUDr. Luckého stačí jeden příklad fungování tohoto principu za všechny – je to nesrovnatelně vyšší vitalita čínských seniorů v porovnání s našimi.

„Chceš-li, aby strom řádně vzrostl, musíš zpevnit jeho kořeny, přeješ-li si, aby voda proudila daleko, musíš pročistit její prameny.“

Weng Čeng z doby Tchang, 618-906

Na jarní únavu čínskou medicínou s Jozefem Luckým

Na jarní únavu čínskou medicínou s Jozefem Luckým

Léčení s bylinkami – tradiční čínská medicína

Léčení s bylinkami – tradiční čínská medicína

Na návštěvě u Jozefa Luckého

Na návštěvě u Jozefa Luckého