Za bylinkami z Čech až na konec světa a zpět

Simona Tancerová Simona Tancerová se způsoby péče o lidské zdraví zabývá už dlouho. Je diplomovaná zdravotní sestra. Po ukončení zdravotní školy cestovala a žila ve Skotsku a ve Francii. Nakonec se vydala až do Austrálie, kde strávila čtyři roky ve škole přírodních terapií, začala cvičit jógu a udělala si masérský kurs zenshiatsu.

Její cesta k bylinkám začala po návratu do Čech. Vystudovala tradiční čínskou medicínu v institutu TCM v Praze. Od čínských bylinek byl už jen malý krůček k poznávání léčivek našich, místních.

Simona je začala poznávat, sbírat a zakládat bylinkové záhony na vlastní zahradě v Českém Krumlově. Bylinky každodenně používá na přípravu čajů, vyrábí masti, voňavé oleje a samozřejmě je používá ve své kuchyni.

Simona miluje pohyb v přírodě a sport. Ráda běhá a jezdí na kole. Vede kursy jógy a otevřela si malou praxi, kde o své klienty pečuje za pomoci bylinek a metod tradiční čínské medicíny.

V krumlovském studiu pořádá bylinářská setkání a zahradnické kursy. Její zahrada je otevřená veřejnosti a chodí sem na návštěvy i děti z místní mateřské školky.

Loni na podzim se Simona rozhodla získat další odborné vzdělání a zapsala se na specializační studium léčivých rostlin na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové.

Moderátorkou pořadu Kouzelné bylinky se stala loni, kdy Česká televize začala vysílat první sérii tohoto pořadu. I letos vás Simona bude provázet jeho druhou, dvacetidílnou sérií.