Bylinkový kváskový chléb

160–170 g hladké bílé mouky
160–170 g žitné mouky
160–170 g celozrnné špaldové mouky
(poměr druhů mouky si můžete zvolit sami, anebo si je namíchejte rovným dílem)

hrst hladké bílé mouky na pomoučení válu
lžička soli
směs semínek a ořechů
sušená polní máta anebo jiné sušené bylinky
25 g kvásku
přibližně ½ l vody
dýňová semínka na posypání

Příprava a živení chlebového kvásku je tak trochu pekařská alchymie. Proto doporučujeme podívat se na video s receptem Evy Francové. Pokud se chcete pokusit o kvásek vlastní výroby, dozvíte se několik užitečných rad.

Smícháme jednotlivé druhy mouky, osolíme, přidáme směs oříšků a polní mátu nebo jiné sušené bylinky. Do sklenice (nejlépe do skleněné odměrky) odvážíme 25 g kvásku a dolijeme vodou do objemu půl litru. Nalijeme do mísy s moukou a vše promícháme. Mísu vložíme do mikrotenového sáčku a necháme kynout dvanáct až šestnáct hodin při pokojové teplotě.

Vál posypeme moukou a vyklopíme těsto. To několikrát přeložíme pomocí stěrky. Do těsta se během překládání zapracuje část mouky. Těsto necháme na válu 15 minut odpočinout. Pak těsto přemístíme do obdélníkové formy na chleba a rukama namočenýma v teplé vodě upěchujeme. Posypeme dýňovými semínky. Formu vložíme do mikrotenového sáčku a necháme dvě hodiny stát při pokojové teplotě.

Troubu vyhřejeme na 230 °C. Chléb pečeme půl hodiny. Poté formu vytáhneme, chléb vyklopíme a vložíme obrácený zpátky do trouby, kde ho necháme na mřížce ještě 15 minut dopéct.

Bylinkový kváskový chléb

Bylinkový kváskový chléb

Ohodnoťte tento recept: 

115 hlasů

Další recepty Celý díl