Patnáctiletá Laura je hbitá, mrštná a paličatá. Touží se dostat do party parkouristů a zaskočí jí láska, kterou poprvé pocítí k Lukymu. Začne žít dvojí život. Ve fantazijním světě romantických vizí jí Luky patří. V realitě skončí její snaha se s Lukym sblížit karambolem. Ve chvíli, kdy se oba světy zvláštním způsobem propojí, se Laura musí rozhodnout pro jeden z nich.
Režie: Petr Oukropec. Scénář: Egon Luděk Tobiáš. Hrají: Barbora Štikarová, Klára Melíšková, Jan Vondráček, Ivan Martinka a další.
Ani ve snu!

Film Ani ve snu! vyniká svou autenticitou, citem pro výběr neotřelých prostředí, atmosférou města a prací s mladými neherci. Odehrává se v prostředí parkouristů – v partě mladých lidí, kteří se snaží posunovat hranice vlastního těla a fyzických schopností v současném industriálním světě. Jejich životní styl, schopnost lezení, skákání a překonávání objektů jim přináší svobodu. Parkouristé zdokonalují tréninkem svůj pohyb a připravují se tak na možné extrémní životní situace. Mezi sebou nesoutěží, při trénincích se vzájemně jistí a spolupracují i na společných choreografiích. Parkour, který je životním stylem převážně kluků, je pro teenagery synonymem nezávislosti. Letní příběh Laury se odehrává právě v této komunitě mladých lidí. Vizuálně působivá salta, skoky a přemety tvoří kulisu paralelního příběhu teenagerů, kteří se parkour učí a každý k jeho filozofii přistupuje trochu jinak. Laura ho vnímá jako novou životní cestu, pro jejího partnera Lukyho znamená spíše způsob, jak na sebe upozornit. Tím, že Luky riskuje, se navíc myšlence parkouru zpronevěří a Laura nalezne cestu z uzavřeného světa naivních představ.

Napište nám