Šestnáctiletá Laura žije ve velkoměstě se svými fantaziemi a lyrickými představami i nadějí, že parkurem a fyzickou hbitostí lze betonovou uzavřenost velkoměstského sídliště překonat. A vlastně to svou paličatostí a představami dokáže! Televizní premiéra koprodukčního snímku ČT. Hrají: B. Štikarová, K. Melíšková, J. Vondráček, I. Martinka, T. Rychtera, A. Mišík a parkouristé ze skupiny In Motion. Scénář E. Tobiáš. Kamera T. Sysel. Režie P. Oukropec

Pořad bylo možné přehrát do 3. 7. 2020
Video není k dispozici

Patnáctiletá Laura je hbitá, mrštná a paličatá. Touží se dostat do party parkouristů a zaskočí jí láska, kterou poprvé pocítí k Lukymu. Začne žít dvojí život. Ve fantazijním světě romantických vizí jí Luky patří. V realitě skončí její snaha se s Lukym sblížit karambolem. Ve chvíli, kdy se oba světy zvláštním způsobem propojí, se Laura musí rozhodnout pro jeden z nich.

Film vyniká svou autenticitou, citem pro výběr neotřelých prostředí, atmosférou města a prací s mladými neherci. Odehrává se v prostředí parkouristů – v partě mladých lidí, kteří se snaží posunovat hranice vlastního těla a fyzických schopností v současném industriálním světě. Jejich životní styl, schopnost lezení, skákání a překonávání objektů jim přináší svobodu. Parkouristé zdokonalují tréninkem svůj pohyb a připravují se tak na možné extrémní životní situace. Mezi sebou nesoutěží, při trénincích se vzájemně jistí a spolupracují i na společných choreografiích. Parkour, který je životním stylem převážně kluků, je pro teenagery synonymem nezávislosti.

Režisér a producent snímku Petr Oukropec o svých mladých hrdinech a tématu snímku prohlásil: „Obdivuji energii a přímočarost, se kterou se náctiletí vrhají do života. Zajímá mě křehkost a zranitelnost, která jejich hledání doprovází. (…) Nebylo to jednoduché a přímočaré psaní. Dařit se nám začalo až od chvíle, kdy jsme našli pro naši hlavní postavu Lauru autentickou komunitu a prostředí, které v sobě nese adrenalin typický pro dospívání, fyzičnost a touhu se svobodně projevit. Je to navíc prostředí, ve kterém je velký kus romantiky a pochopitelně i vztahů. Urban parkur a freerunning jsme začali více sledovat a uvědomili si, jak jsou v něm mladí Češi výjimeční.“

Film Ani ve snu! se představil na prestižním 66. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Berlinale, kde zažil svou slavnostní světovou premiéru. Zde byl vybrán do soutěžní sekce Generation 14+, která prezentuje to nejlepší ze současné světové tvorby pro děti a mládež.

Stopáž76 minut
Rok výroby 2016
 P D ST AD HD
ŽánrFilm

Všechny koprodukční filmy České televize