Kdo je kdo v mykologii

Co všechno se může odehrát v představách po jednom tanečním večírku. Televizní premiéra koprodukčního snímku ČT, který získal studentského Oscara za rok 2017. Hrají J. Brady a J. Schmidtmajerová. Scénář: M. Schaffer, M. Dvořáková a T. Hendra. Kamera M. Žiaran. Režie M. Dvořáková

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

„Chtěla jsem odvyprávět příběh, který se sice odehrává v malé místnosti, ale přitom se jedná o největší dobrodružství, které si lze představit jen ve filmu. Chtěla jsem, aby se divák, vizuálně, intelektuálně a emocionálně ponořil do světa, který se dá zažít pouze prostřednictvím klasického filmového triku a iluze“, říká režisérka Marie Dvořáková.

Krátký film Kdo je kdo v mykologii, jehož koproducentem je Česká televize, získal cenu Americké filmové akademie v kategorii hraných studentských snímků.

Režijní explikace Marie Dvořákové

Již od dětství mě fascinovaly filmy, které využívaly filmových triků a iluze k tomu, aby pro diváky vytvořily velkolepou podívanou. Bylo to takové filmové kouzlení, které se provádělo postaru, na place. Tato tvorba měla jedinečnou filmovou kvalitu, působila opravdově a to díky tomu, že tento filmový svět fyzicky existoval, i když jen po dobu natáčení. Dnes se dotýkáme počítačové myši a přemýšlíme v komplikovaných algoritmech, abychom vytvořili velkolepé scenérie a efekty. Ale jakkoliv se snažíme, výsledek postrádá půvab filmového čarování. Je příliš čistý, dokonalý, umělý a existuje pouze na hard disku.

Chtěla jsem odvyprávět příběh, který se sice odehrává v malé místnosti, ale přitom se jedná o největší dobrodružství, které si lze představit. Chtěla jsem, aby se publikum -­ vizuálně, intelektuálně i emocionálně – ponořilo do světa, který se dá zažít pouze prostřednictvím klasického filmového triku a iluze.

Stopáž15 minut
Rok výroby 2016
 P HD
ŽánrFilm 15+