Loupež v bance Sinagrových, jejíž pachatelé jsou vzápětí zavražděni. Mafiánská odplata, nebo transakce, která od začátku počítala i s lidskými životy? Epizoda z italského detektivního cyklu (2015). Hrají: M. Riondino, A. Vassallo, F. Pizzuto, S. Felberbaumová a další. Režie Gianluca Maria Tavarelli

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Po rozchodu s Livií se Montalbano cítí nanicovatě. Brzy se ale na scéně objeví atraktivní ředitelka banky Stella Parentiová, která má o komisaře velký zájem. Montalbana k ní ovšem původně nezavedla náklonnost, nýbrž vyšetřování krádeže většího obnosu peněz z bezpečnostních schránek konkurenční banky, která patří klanu Sinagrových. Komu ve skutečnosti patřily peníze ve schránkách? A kdo měl z krádeže nakonec největší prospěch?

Druhý případ je o poznání bizarnější – proslulá jasnovidka označí při svém představení jednoho z diváků za vraha. Ještě tu noc je zabit ve svém domě. Je možné, že by na slovech cirkusové umělkyně bylo něco pravdy? Pokud ano, jakou vraždu starý muž spáchal a kdo se mu za ni teď pomstil?

Originální názevIl Giovane Montalbano II / La Transazione
Stopáž114 minut
Rok výroby 2015
 )D( ST HD
ŽánrSeriál