Psala rychle, milovala hluboce. Francouzsko-belgická komedie (2012). Hrají: R. Duris, D. Françoisová, B. Bejová, S. Benson, F. Atkine a další. Režie Régis Roinsard

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Jaro 1958, Francie. 21letá Rose Pamphyleová žije se svým ovdovělým otcem, bručounem, který provozuje vesnický obchůdek. Rose je zasnoubená se synem místního automechanika a zdá se, že jejím údělem bude poklidný život hospodyňky. Ale po takovém životě ona netouží. Odjede do Lisieux v Normandii, kde podstoupí přijímací pohovor na místo sekretářky pojišťovací společnosti, které šéfuje velmi charismatický Louis Echard. Pohovor dopadne katastrofálně, ale Rose aspoň předvede, že umí neuvěřitelně rychle psát na psacím stroji. Mladé ženě se tak nevědomky podaří v Louisovi probudit sklony ke sportovnímu fanouškovství. Rose se pod jeho vedením zúčastní své první soutěže v psaní na stroji. Cesta k opravdovým trofejím je však složitá. Láska ke sportu a k ženě si někdy mohou překážet.

Film Láska všemi deseti obsahuje řadu scén šampionátů v rychlém psaní na stroji, od lokální soutěže, přes pařížské kolo až po celosvětové mistrovství. Producenti filmu však měli problém do těchto scén najít herečky, které by byly schopné psát dostatečně rychle, aby scény závodů byly přesvědčivé. Spásný nápad byl obrátit se na Českou republiku – v soutěžních scénách můžete vidět tři desítky českých dívek. Nakonec dokonce bylo nutné tyto filmové závodnice opakovaně napomínat, ať nepíší tak rychle. Psaly totiž viditelně rychleji než hlavní hrdinka, která měla ve scéně závodu zvítězit.

„Když se ve Francii ani Belgii nenašlo dost hereček pro roli rychlopísařek do filmu Láska všemi deseti, obrátil se producent na ČR ve chvíli, kdy probíhalo tréninkové soustředění na šampionát 2011, konaný v Paříži. Hlavní město Francie tak nejlepší české závodnice spolu s nejlepšími studentkami Obchodní akademie Valašské Meziříčí navštívily v jednom roce třikrát – z toho dvakrát při natáčení filmu,“ říká Jaroslav Zaviačič.

Originální názevPopulaire
Stopáž106 minut
Rok výroby 2012
 ST HD
ŽánrFilm