Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

E-shopy pod drobnohledem ČOI

Celé tři čtvrtiny vytipovaných e-shopů neprošly kontrolou České obchodní inspekce. Ve třetím čtvrtletí si inspektoři posvítili na 221 e-shopů, na které je upozornili sami zákazníci.


Instagram

Ami Vitale

Fotografickým profilem týdne je tentokrát ten, který patří dokumentaristce Ami Vitaleové. Její snímky vystavovaly galerie po celém světě a otiskly je i prestižní časopisy jako National Geopraphic nebo Time.


Týden v obrazech

Nejzajímavější obrazové postřehy, které se v minulém týdnu šířily na internetu. Tentokrát představíme nejúspěšnější videa roku 2014.


Infografika

Jaká je Generace Y?

Jaká je první generace, která vyrostla s mobilními telefony a internetem? Otázka, kterou si položili výzkumníci z OnlineSchools.com.


Téma

Slovník pro tajfunem postižené Filipíny

Tajfun Hagupit, který zasáhl Filipíny, má na svědomí desítky obětí a taky evakuaci tisíců místních obyvatel i turistů. Jenže právě ti často neznají místní jazyk – tagalštinu – a dostat se k informacím bez překladatele je tak složité. Právě pro ně vědci z Karlovy univerzity vytvořili online překladač.


Téma

Plzeň – Skryté město

Plzeň se už 1. ledna stane Evropským hlavním městem kultury. Město při té příležitosti spustilo interaktivní mapu, která odhaluje jeho skrytý příběh pomocí dobových fotek a vyprávění.


Klik týdne

HlídacíPes.org

A na závěr klik týdne – ten tentokrát věnujeme novému investigativnímu webu HlídacíPes.org. Skupina nezávislých novinářů se chce věnovat tomu, na co podle nich mainstreamová média příliš nemají čas.


Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín