Máme rádi zvířata


Líhnutí drůbeže

Jaro je obdobím líhnutí kuřátek. Řekneme vám, jak postupovat při domácím odchovu, jaká je vhodná teplota, vlhkost, větrání i jak líhnutí probíhá.

Přejít na obsah dílu


Trendy v krmivech pro psy

Změny a trendy se nevyhýbají ani světu krmení pro zvířata. Bylinky, bezlepková strava, nízký glykemický index, přírodní konzervanty. Zkrátka zdravé stravování už není jen výsadou lidí.

Přejít na obsah dílu


Papoušíčci

Papoušíčci jsou malí jihoameričtí ptáci, kteří jsou v Evropě spíše méně známými exoty; chovají se zde jen několik desetiletí. Dozvíte se, co všechno jejich chov obnáší a zda ho zvládne i začátečník.

Pastevečtí psi

Seznámíme vás s méně známými pasteveckými plemeny, která jsou vzhledem k novým snahám o rozvoj pastevectví u nás a také se sílící populací chráněných šelem stále víc aktuální.

Chov amerických kokršpanělů

Je hravý, veselý a přátelský k lidem i zvířatům. Není agresivní a miluje pohyb.

Zvířata v zimě

Při přikrmování volně žijících zvířat v zimě je nutné dodržovat pravidla, aby původně dobrý úmysl zvířatům nakonec neuškodil. Důležitý je nejen správný výběr krmiva.

Chov římských holubů

Předci dnešních holubů Římanů pocházejí z území současného Tuniska, kde je objevili Féničané. Tito zdatní mořeplavci a obchodníci si brzy uvědomili, jaký úspěch může mít tak majestátní pták, a dovezli ho do starověkého Říma. Dnes si toto plemeno holubů blíže představíme.

Kvalitní pamlsky pro psa

Je jich mnoho druhů, jak z pohledu použití, tak i z pohledu surovin. A rozhodně jimi uděláte svému psovi radost, jen je třeba dbát na jejich správný výběr.

Výživa čtyřnohých kamarádů

Stále více chovatelů psů přistupuje zasvěceně a odpovědně k výživě svých čtyřnohých kamarádů a vyhledává pro ně kvalitní krmení jako cestu k dobrému zdraví zvířete.

Škodlivý a užitečný hmyz

Hmyz je druhově nejbohatší a rozhodně tvarově nejpozoruhodnější skupina živočichů, ale pro většinu lidí je nepříjemný až odpudivý. Řekneme vám, jak je to s jeho škodlivostí a užitečností.