Máme rádi zvířata


Chováme činčily

Činčily jsou roztomilá zvířátka s nejjemnější srstí, proto si je čím dál více lidí pořizuje jako domácí mazlíčky. Tito malí a inteligentní hlodavci s velkýma ušima, dlouhým ocasem a s výraznýma očima byli bohužel ve volné přírodě už téměř vyhubeni. Pokud uvažujete o pořízení činčily domů, uvědomte si, že je to závazek na mnoho let.

Krmení pro psy

Alergie se u pejsků může projevit v jakémkoliv věku. Můžeme jim pomoci vhodným krmivem.

Odpuzovač klíšťat

Ukážeme vám, jak můžete své mazlíčky účinně chránit před klíšťaty i jinými parazity elektronickým repelentem.

Ptáci v lesní zahradě

Jak můžeme pomoci ptákům v lesních zahradách? A čím je můžeme přilákat i na své zahrady? Uvidíte v poslední reportáži.

Hnízda pro čápy a orly

Lubora Křížka jsme loni představili jako člověka, který v terénu kolem svého venkovského domu zadržuje srážkovou vodu v tůních. Efekt z této činnosti mj. koresponduje i s jeho zálibou v ornitologii. Ve spolupráci s profesionálními ochránci přírody sleduje hnízdění čápů černých a orlů mořských v okolních lesích.

Ptáci ve městě

Do měst se začínají stěhovat i vzácnější druhy ptáků. Čím to je, že se ve městech začínají objevovat i ty, které v nich předtím nebyly vidět? Jaké k tomu mají důvody?

Chov Welsh Corgi

Welsh Corgi Pembroke je původně pastevecký pes, pocházející z oblasti Pembroke v jihozápadním Walesu. Je to chytrý a zábavný společník, který se díky své nekonfliktní povaze hodí téměř pro každého.

Chov osmáka degu

Osmák degu je hlodavec, pocházející z Jižní Ameriky. Přezdívá se mu chilská veverka. Podívejte se, jak náročný je jeho chov a proč musí toto aktivní a společné zvíře být nejméně v páru.

Papoušek horský a alexandr

Papoušci jsou velice inteligentní zvířata a často velmi společenská. Pokud je chceme chovat v domácích podmínkách, je třeba vzít v potaz i časovou náročnost jejich chovu. Papoušek se na svého chovatele často upne a pokud mu nevěnuje dostatek času, může to končit různými poruchami chování.

Pod hladinou tropického jezírka

Nahlédneme pod hladinu tropického jezírka, v němž fauna i flóra pochází ze tří kontinentů, přesto jednotlivé druhy ryb plují mezi rostlinami ze své domoviny. Nejen zapálení akvaristé se tak dozvědí, proč usilovat o to, aby rybičky žily v prostředí co nejvíc podobném tomu jejich přirozenému.