Máme rádi zvířata


Kvočny jako drůbeží matky

Laik ale i nejeden začínající chovatel drůbeže často žije v domnění, že odchov kuřátek kura domácího je nutné svěřit výhradně kvokající slepici. Výhodnější je však mnohdy kvočna náhradní, a to dokonce jiného druhu.

Potkani

Když se řekne potkan, většina z nás si vybaví ošklivé tvory, kteří páchají jen samou škodu. Ale potkani v zájmových chovech jsou přítulná a inteligentní zvířata. Navíc jsou čistotní a nemají žádné velké nároky na chov.

Příprava psů na cestování

Blíží se doba dovolených a mnoho z nás si na cesty bere i své čtyřnohé kamarády. Je dobré vědět, jak je na takovou cestu připravit.

Chov shirských koní

Představíme vám plemeno přítulných a klidných koní Shire Horse, kteří patří k největším koním na světě. Ne náhodou se jim říká „něžní obři“.

Chov velbloudů

Ukážeme vám, co obnáší chov velbloudů v podmínkách českých luhů a hájů.

Chováme perličky

Perlička kropenatá nepředstavuje pro chovatele žádnou novinku. V poslední době se ovšem objevují různé barevné mutace, které budí pozornost. A právě ty vám dnes přiblížíme. Navíc prozradíme pár informací o tom, jak probíhá odchov perličky kropenaté v domácích podmínkách – není to totiž snadné.

Odčervování a výživa staršího psa

Víte, že strava psa by se měla měnit podle jeho věku, případně dalších specifických potřeb a proč i dobře živený pes mívá zažívací problémy?

Slimáci

Ačkoliv byl letošní konec zimy a počátek jara chladnější než obvykle, ani letos se nevyhnete nájezdu slimáků, pokud proti nim včas nezasáhnete.

Chováme kohouty

Kohout je ozdobou každého dvorku s drůbeží. Zdálo by se, že kromě ranního kokrhání toho ale více nezvládne, a někteří dokonce tvrdí, že jen zbytečně užírá zrní. Tak to ale není.

Krmivo a obojek proti klíšťatům

První roky štěňátka jsou zásadní pro jeho zdraví. Proto je důležité vědět, jakou stravu pro něj vybrat i jak ho ochránit proti parazitům.