Máme rádi zvířata


Zvířata v zimě

Při přikrmování volně žijících zvířat v zimě je nutné dodržovat pravidla, aby původně dobrý úmysl zvířatům nakonec neuškodil. Důležitý je nejen správný výběr krmiva.

Chov římských holubů

Předci dnešních holubů Římanů pocházejí z území současného Tuniska, kde je objevili Féničané. Tito zdatní mořeplavci a obchodníci si brzy uvědomili, jaký úspěch může mít tak majestátní pták, a dovezli ho do starověkého Říma. Dnes si toto plemeno holubů blíže představíme.

Kvalitní pamlsky pro psa

Je jich mnoho druhů, jak z pohledu použití, tak i z pohledu surovin. A rozhodně jimi uděláte svému psovi radost, jen je třeba dbát na jejich správný výběr.

Výživa čtyřnohých kamarádů

Stále více chovatelů psů přistupuje zasvěceně a odpovědně k výživě svých čtyřnohých kamarádů a vyhledává pro ně kvalitní krmení jako cestu k dobrému zdraví zvířete.

Škodlivý a užitečný hmyz

Hmyz je druhově nejbohatší a rozhodně tvarově nejpozoruhodnější skupina živočichů, ale pro většinu lidí je nepříjemný až odpudivý. Řekneme vám, jak je to s jeho škodlivostí a užitečností.

Chov pávů

Ačkoli je chov páva korunkatého v našich podmínkách snadný a bezproblémový, je naopak péče o jeho kuřátka od vylíhnutí po dobu prvního půlroku plná úskalí. Dozvíte se, čeho se vyvarovat.

Kvočny jako drůbeží matky

Laik ale i nejeden začínající chovatel drůbeže často žije v domnění, že odchov kuřátek kura domácího je nutné svěřit výhradně kvokající slepici. Výhodnější je však mnohdy kvočna náhradní, a to dokonce jiného druhu.

Potkani

Když se řekne potkan, většina z nás si vybaví ošklivé tvory, kteří páchají jen samou škodu. Ale potkani v zájmových chovech jsou přítulná a inteligentní zvířata. Navíc jsou čistotní a nemají žádné velké nároky na chov.

Příprava psů na cestování

Blíží se doba dovolených a mnoho z nás si na cesty bere i své čtyřnohé kamarády. Je dobré vědět, jak je na takovou cestu připravit.

Chov shirských koní

Představíme vám plemeno přítulných a klidných koní Shire Horse, kteří patří k největším koním na světě. Ne náhodou se jim říká „něžní obři“.