Vše pro zahradu


Stromy pro zahradu ve stínu

V poslední reportáži se blíže seznámíme s asijskými javory. Protože jsou přesně těmi, které se hodí do stínu.

Zahrada v rokli

V předešlé reportáži jsme navštívili zahradu, která měla dost stinných koutů. Ve druhé reportáži se podíváme do zahrady, která je celá v rokli. Tady si rostliny sluníčka opravdu moc neužijí. Člověk by si řekl, že s takovým místem se nedá nic dělat.

Rostliny do stinné zahrady

Pokud máte zahradu nebo její část ve stínu, nemusíte zoufat. Jsou stromy, keře i květiny, které stín milují. Jsou stejně krásné a barevné jako jejich kolegyně, které naopak milují slunce. A navíc každý by si měl na své zahradě vytvořit stinná místa. A to nejen kvůli relaxaci a příjemnému odpočinku.

Škůdci, zálivka a další červnové práce

Vysvětlíme, jací škůdci jsou v tomto období na zahradě aktuální, jak proti nim bojovat, poradíme, jak, proč a čím přihnojovat i jak dodržet správnou zálivku.

Křovinořezy

Poradíme, jak vybrat ten správný, jak se o něj starat, jak s ním pracovat a jaké ochranné pomůcky si k němu pořídit.

Červnová péče o rostliny

Co se děje na zahradě v červnu a co je třeba udělat, aby zahrada dobře prospívala? To probereme na naší zahrádce s Romanem Pavelou.

Cibuloviny po odkvětu

Rychlené cibuloviny, které nás už svými květy potěšily, si určitě zaslouží naši péči i po odkvětu. Poradíme, jak s nimi zacházet, abychom jejich cibule uchovali pro další sezonu.

Svilušky

Sviluškám je věnována velká pozornost pro jejich schopnost vážně poškozovat rostliny. Dozvíte se, jak nám v boji proti sviluškám může pomoci příroda a rostliny a jejich biologicky aktivní látky.

Venkovní grilování

Představíme vám grily, na kterých můžete grilovat za každého počasí, a připravíme si na nich dva netradiční recepty.

Biologická ochrana rostlin

Houbové choroby zeleniny, brambor, drobného ovoce i stromů jsou velkým problémem všech pěstitelů. Uvidíte, jak se proti nim bránit nepřímými metodami i přímou ochranou. A to i v případě, že nechcete použít chemické přípravky.