Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

S Filipem Čapkou a s Romanem Pavelou se opět vydáme na naši zahrádku ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby, kde si ukážeme, jak na podzimní hnojení i sázení, uklidíme si dům, vybereme vinylovou podlahu, přesadíme juku, ukážeme, jak se dá upravit nevzhledná zahrada u řadového domu, uvaříme si v jednom hrnci, představíme slepičky hedvábničky a doporučíme bylinky na dobré trávení a zažívání.


Vše pro zahradu

Podzimní hnojení

Mohlo by se zdát, že na zahradě se už v listopadu nedá nic moc dělat, ale opak je pravdou. Na zahrádkáře ještě čeká spoustu povinností a není to jen shrabování listí, podzimní úklid nebo preventivní opatření proti tuhé zimě. Na naší zahrádce ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby si s Romanem Pavelou řekneme, co ještě musíme stihnout.


Dům, byt, chata, chalupa

Úklid domácnosti

Je krásné mít byt jako ze škatulky, ale jsou i tací, pro něž je uklízení nepřekonatelnou zkouškou. Zvláště těm poradíme, jak si takový úklid usnadnit.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Zahrada s domečkem

Podíváme se na zahradu u řadového domu z třicátých let a uvidíme, co se podařilo z místa plného plevele, staré betonové cesty a ošklivého domku vytvořit.


Jak stavět

Jak vybírat vinylovou podlahovinu

Rozhodujete se, jaký typ podlahové krytiny použít ve vašem novém nebo právě renovovaném příbytku? Představíme vám možnosti, jak vybavit podlahy domácnosti vinylovou podlahovinou s dekorem dřeva. Vysvětlíme, jak se liší vinylové dílce od PVC a podle čeho vybírat podlahovinu, vhodnou do místností s vyšší vlhkostí.


Vše pro zahradu

Podzimní sázení

Podzim je ideálním časem na výsadbu stromků. Ať už ovocných, nebo okrasných. Dokud ještě stihnou zakořenit, tak můžeme sázet prostokořenné sazenice, ale pokud už hlásí mrazy, volíme spíše kontejnery.


Uvařte si podle nás

Vaříme v jednom hrnci

I když je jí vyčítáno, že není příliš zdravá, česká kuchyně nevychází z módy. Ukážeme si dnes její zdravější varianty. Petr Stupka připraví jídlo podle svého oblíbeného receptu: oravskou vepřovou pečeni, neboli vepřo-zelo-bramboro a dortík z červené řepy.


Vše pro zahradu

Jak přesadit juku

Juka je robustní, dekorativní trvalka, která je u pěstitelů a zahrádkářů velmi oblíbená. Dá se využít jak v trvalkových záhonech, tak jako výrazná zahradní solitera. Je poměrně dlouhověká, proto se po letech pěstování se může stát, že se jí na jejím stanovišti přestane dařit a je třeba ji přesadit. Ukážeme, jak postupovat, aby rostlina přežila.


Máme rádi zvířata

Chov slepiček hedvábniček

Uvidíte, že některé slepice můžete chovat i na ozdobu svého dvorku. Představíme vám roztomilé slepičky hedvábničky.


Chraňte své zdraví

Bylinky

Roman Pavela poradí, jaké bylinky jsou dobré na zažívání a posílení organismu.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD