Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes se budeme věnovat tématu recyklace, a to ať již stavebního materiálu nebo organické hmoty ze zahrady, provedeme stavební úpravy na půdě, podíváme se na zahradu v malém městě, vypořádáme se se slimáky, připravíme na cestování domácího mazlíčka a představíme molekulární gastronomii.


Jak stavět

Recyklace

Většina lidí u nás třídí odpad na papír, plasty a další složky a recykluje ho. Dnes si ukážeme, že recyklovat je možné třeba i stavební materiál.


Máme rádi zvířata

Slimáci

Slimáci jsou morem našich zahrádek. Proto je třeba se na jejich příchod připravit a zajistit si efektivní způsob jejich likvidace.


Vše pro zahradu

Rekonstrukce zahrady

Tak jako máme každý jiné možnosti a jiný vkus, tak odlišně podle toho vypadají naše zahrady. Dnes se podíváme na zahradu na malém městě, kde si její majitelé nevěděli rady s její úpravou.


Jak stavět

Izolace

Půda v domě se může stát rozšířením obytného prostoru, byť třeba jen v létě. Právě jaro je vhodná doba pustit se do stavebních úprav.


Jak stavět

Zahradní chodník ze starých cihel

Musíme tedy vybrat ty správné. Čeho je třeba si všímat a jak připravit základ pro takový chodník?


Máme rádi zvířata

Cestujeme s čtyřnohým přítelem

Cestování může být pro zvířata stresující zážitek. Pokud svému čtyřnohému kamarádovi ale chceme dopřát třeba pobyt u moře, existují způsoby, jak mu cestu zpříjemnit.


Uvařte si podle nás

Molekulární gastronomie

Jídlo a chemie. Zdá se vám to jako špatná kombinace? V podobě molekulární gastronomie to může naopak znamenat nevšední zážitek.


Vše pro zahradu

Mulčování

Recyklace se netýká jen stavebních materiálů, ale i organické hmoty ze zahrady. V závěrečné reportáži se dozvíte, jak mulčovat.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD