Přehled dílů

5
alternative text

Ohnivá duha (1/5)

První část série, Ohnivá duha, je věnována největší tankové bitvě druhé světové války, která se odehrála v létě 1943 u Kurska. S použitím vojenské techniky, která nemá ve filmové historii obdoby, se divák stává účastníkem mamutí vojenské operace, ve které se střetla německá a sovětská vojska.

alternative text

Průlom (2/5)

Druhý díl série se zabývá bitvou na Dněpru, kde se německá vojska střetla se sovětskou armádou v září 1943. Stalin vydal rozkaz osvobodit Kyjev od Němců. Generál Rybalko se rozhodne začít útok v noci s pomocí reflektorů, aby protivníka překvapil.

alternative text

Směr hlavního úderu (3/5)

Po krvavé bitvě u Kurska zavelelo německé velení k ústupu. Němečtí velitelé jsou zaskočeni silou protivníka. Sovětské vrchní velení se rozhodne nenechat Němcům oddechový čas a okamžitě provést rozhodující úder. Vedením operace je pověřen maršál Žukov.

alternative text

Bitva o Berlín (4/5)

Sovětská vojska postupují na Berlín a zvuk děl je již slyšet v ulicích města. Ve velitelském bunkru vládne hysterie, Hitler začíná vydávat zoufalé rozkazy, aby město uhájil. 16. dubna 1945 dá sovětské velení povel k útoku na Berlín. Pod palbou dělostřelců se ocitá i budova Říšského kancléřství.

alternative text

Poslední úder (5/5)

Rudá armáda pronikne tunely podzemní dráhy až do srdce Berlína. Hitler vydá rozkaz chodby zatopit, tím však odsoudí k smrti i nevinné civilisty, kteří je využívají jako úkryt. Poslední nadějí je pro Hitlera příchod armády generála Wencka, která má odrazit útok Sovětů, Wenck ale svádí těžké boje jinde a nedokáže zpola obsazenému hlavnímu městu pomoct. Vojáci Rudé armády se zatím dostávají na dohled budovy Říšského sněmu. Jeden z oddílů zde dostává zvláštní rozkaz…