O nebojácném chasníkovi, který přemohl zlého kouzelníka a ubránil se i úkladům svých proradných přátel. Pohádka podle Boženy Němcové, od jejíhož narození brzy uplyne dvě stě let (1969). Hrají: V. Hašek, L. Trojan, E. Cupák, M. Růžek, K. Jerneková a další. Scénář B. Šimková, od jejíhož narození brzy uplyne 85 let. Kamera B. Turek. Režie L. Ráža

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Do oblíbeného cyklu Pohádky pro pamětníky jsme pro vás dnes připravili i veršovanou pohádku podle Boženy Němcové, od jejíhož narození v těchto dnech uplyne dvě stě let. Pro televizní potřeby ji upravila scenáristka B. Šimková, od jejíhož narození brzy uplyne 85 let. Pohádku natočil režisér L. Ráža, který do hlavních rolí obsadil V. Haška (Mikeš), L. Trojana (Kuba) a E. Cupáka (Bobeš).

Nebojácný Mikeš na své cestě za štěstím potká kamarády Bobeše a Kubu. Společně se vydají vysvobodit tři ztracené princezny (K. Jerneková, I. Vondrovicová, L. Zátková). Cestou musí čelit mnoha nástrahám, porazit mocného čaroděje (M. Růžek), ale také si poradit s proradností svých přátel. Vysvobodí ztracené princezny a získá lásku nejkrásnější z nich?

Božena Němcová
spisovatelka

Božena Němcová

* 4. 2. 1820

† 21. 1. 1862

Legendární česká spisovatelka patřící k zakladatelům moderní české prózy


Stopáž30 minut
Rok výroby 1969
 ST čb 4:3
ŽánrFilm