Pohádka o tom, jak si Kuba s Vinckem vymysleli draka a co z toho vzešlo (1972). Hrají: L. Pešek, I. Prachař, H. Růžičková, D. Kolářová, J. Hrzán, M. Šebestová, O. Vízner, L. Lipský, V. Maurer, D. a M. Frajtovi a další. Scénář M. Zinnerová. Kamera V. Štinglová. Režie P. Kraus

Pro dnešní další Pohádku pro pamětníky jsme sáhli hlouběji do archivu. Natočil ji v roce 1972 P. Kraus podle scénáře M. Zinnerové a můžete se v ní těšit na řadu hereckých hvězd.

Bylo nebylo. Dědeček (L. Pešek) vypráví svým vnoučkům Vinckovi a Kubovi pohádku o dracích, ti si pak v lese hrají na rytíře a draka. Následně přiběhnou domů do hájovny a tátovi hajnému i dědovi vyprávějí, že viděli draka. To na zámku zase slaví se svým bratrem (O. Vízner), královnou matkou (H. Růžičková), hrabětem Hubertem z Myškova (L. Lipský) a celým dvorem své osmnácté narozeniny půvabná princezna Viola (D. Kolářová). Dostává jeden krásnější dar za druhým – prsten, šaty, střevíčky… Pak ale přichází hvězdopravec s darem nejcennějším, ve hvězdách a výpočtech je ukryt její osud – nejjasnější princezna se do měsíce provdá. Ale jméno ženicha již hvězdy neprozradí.

Napište nám