Jan Skopeček jako čert Trepifajksl a Jiřina Štěpničková, od jejíhož narození zítra uplyne 110 let, jako teta Plajznerka v televizní adaptaci pohádkové hry J. Drdy.
Režie: Ludvík Ráža. Scénář: Jan Drda. Hrají: Jan Skopeček, Jiřina Štěpničková, Libuše Havelková, Vítězslav Vejražka a další.

Pro dnešní další Pohádku pro pamětníky jsme tentokrát sáhli hodně hluboko do našeho archivu. Nabízíme Vám televizní adaptaci pohádkové hry z roku 1964 v režii L. Ráži, který do hlavních rolí čerta Trepifajksla a tetky Plajznerky obsadil J. Skopečka a J. Štěpničkovou. Můžete se těšit i na řadu pěkných písniček.

Ano, zapomenutý čert spolu s Marijánou Plajznerovou přijdou z české báchorky J. Drdy, aby potěšili naši mysl. Aby promluvili slovem jadrným a šťavnatým o historkách, jaké nás určitě nepotkají… Hubatá Marijánka krotí a cepuje zapomenutého čerta, aby z něho byl „pracovitej a poctivej muskej“, který by se uměl pořádně ohánět s kovářem u kovadliny i v Plajznerčině malém hospodářství. A aby jí pomáhal zmáhat všechny světské nástrahy, pomluvy a nepřejícnost sousedů. Trepifajksl z výřečnosti téhle povedené ženské brzy pochopí, že jako člověk na tom bude mnohem líp než jako starý, opelichaný čert…

Režie: Ludvík Ráža. Scénář: Jan Drda. Hrají: Jan Skopeček, Jiřina Štěpničková, Libuše Havelková, Vítězslav Vejražka a další.

Napište nám